Wat is er nieuw

Hai

DrDirk

Well-known member
Lid geworden
8 maart 2025
Berichten
76
Leeftijd
40
Hello!

Ik browse hier eens rond en dacht dat het geen kwaad kon te beginnen met een voorstel rondje. Ik woon in Leiden en heb nu net een paar weken een juwel 125 Rio bak die aan het indraaien is. Ik maak gebruik van de interne filter met naast de mechanische filters wat bacterie media en een zakje purigen. Heb hier wel een 3D geprinte lilypipe opgezet om de straal wat meer diffuus te maken. Ik vul de tank met gewoon kraanwater. Daarnaast draait er nog een skimmer om het oppervlak een beetje schoon te houden en wat extra stroming. Oja en er zit een CO2 cilinder onder om de plantjes wat extra te ondersteunen, maar die staat nu in het begin nog maar heel zacht aan.

Het doel is een beetje aquascaping en wat kleine bewoners. Zie bijgevoegd plaatje voor de huidige status. Er komt nog wat Monte Carlo bij als ik de gelegenheid heb aankomende week!
 

Bijlagen

  • IMG_4800.jpeg
    IMG_4800.jpeg
    6.4 MB · Weergaven: 35
Welkom 🙂

Aan de dropchecker te zien staat de co2 hard zat 😉
 
Welkom 🙂

Aan de dropchecker te zien staat de co2 hard zat 😉
Dank!

Ik snap je opmerking. Als ik het goed heb begrepen is zo'n drop checker niet super accuraat, het is eigenlijk een pH indicator, gekalibreerd voor kH~4. Als CO2 concentratie in het water stijgt, zakt de pH met 1 eenheid per factor 10 CO2. Waar hiermee geen rekening wordt gehouden zijn overige factoren die de water pH beïnvloeden, zoals tannines uit (vers) hout en het substraat.

Ik vermoed dat in mijn geval die laatste 2 factoren ook een aardige rol spelen, de pH in de bak is zonder CO2 injectie al rond 6,5, terwijl mijn kraanwater eerder 7,5 is. En een pH van 6.5 geeft al een beetje licht groene kleur in de drop checker.

Desalniettemin zal ik het in de gaten houden! Ik tel nu ongeveer 1 belletje per seconde, misschien kan het nog wat minder. Hier is een leuk stukje verdieping over het meten van CO2 waardes: Link
 

Bijlagen

  • IMG_4804.jpeg
    IMG_4804.jpeg
    205.5 KB · Weergaven: 18
Edit: ik zie dat ik 2 dingen door elkaar haal, maar kan de post niet meer aanpassen..

Mijn opmerking over de tannine enzo hebben betrekking op het gebruiken van een pH/KH tabel, waardoor dat niet aan te raden is. De dropchecker kleurt niet met de pH van het water, maar de pH van de indicator vloeistof verandert met de concentratie CO2. Maar het aflezen blijft wel enigszins inaccuraat.
 
In een dropchecker zit reagens die verkleurd bij co2 gas (die verdampt door het gaatje). Er zijn verschillende soorten reagens (ik heb hier een fles die bij 20mg en een fles die bij 30mg verkleurd.

De tabel zegt idd niet perse iets over de co2. Hoewel je wel je ph kan meten voor en na co2 zodat je een indicatie hebt. Maar als je er bij wijze van azijn in gooit zit je er naast.
 
Welkom. Veel plezier met deze fascinerende hobby!
 
Welkom.
 
Help Users

You haven't joined any rooms.

      You haven't joined any rooms.
      Terug
      Bovenaan