Wat is er nieuw

Schimmel spiderwood

Albert.K

Well-known member
Lid geworden
4 februari 2013
Berichten
1,058
In mijn bak heb ik een stuk spiderwood staan dat , ik noem het maar schimmel, schimmel blijft afgeven. Het zijn witte vlokken die op het hout verschijnen. Als ik het afspuit zit het na een week weer vol met witte vlokken. Het was mij bekend dat dit zou gaan gebeuren, maar het stuk hout staat inmiddels een half jaar in mijn aquarium.
Enkele weken lijkt mij normaal, maar dit duurt volgens mij wel lang.
De vraag is , moet ik het nog even volhouden of kan ik het beter verwijderen en gaan voor een nieuw stuk hout
Het hout is niet rot, maar heb wel het idee dat er door de witte vlokken veel vuil ontstaat.
 
Dat is best uitzonderlijk. Normaal is dat na een paar weken wel weggetrokken.
Dus er bevind zich iets in je bak wat deze schimmelvorming activeert.
Ik denk aan oorzaken/combinaties zoals; hoge temperatuur, slechte stroming, te weinig zuurstof, teveel organische belasting, slecht functionerend filter
Dus ik ben wel benieuwd wat hier de feitelijke reden voor is.
 
Ja ik heb ook de ervaring dat het enkele weken kan duren en denk dat er iets in het hout kan zitten wat zorgt voor de schimmel.
 
Dank voor de reacties.
Het kan dus aan het hout liggen volgens jessicapilon of het ligt aan de bak. (Cornelius)
Er ligt ook een ander stuk spiderwood in en deze geeft niets af. Deze ligt er al wel een aantal jaren in.
Mijn bak is 80 breed met ongeveer 130 netto liter .
Ik maak gebruik van co2 , maar sommige planten groeien minder goed dan ik verwacht en gehoopt had m.n. op de plek waar het schimmelende stuk hout staat. Daar is ook de inlaat van het filter en er hoopt zich daar ook vuil op, wat ik regelmatig weg haal.
Er staat een jbl 902 filter op, daarin zit spons, een bak met jbl ronde steentjes en een bakje mec van eheim( steentjes).
In de zomer verwarm ik mijn bak niet en in de winter tot ongeveer 20°.
Alle planten bewegen wel door de stroming, als dat wat over de stroming zegt.

Wat organische belasting betreft, door de witte vlokken had ik ook het idee dat er veel vuil in de bak ligt, maar kan ook andersom zijn dus
Er zit niet veel vis in, maar heb wel vuil bij de inlaat van het filter en in het andere stuk hout wat ook beplant is.
Het schimmelende stuk hout heb ik er nu uit gehaald om het schoon te maken en doe ik in een emmer met water en kijk wat ermee gebeurt.
 
Er ligt ook een ander stuk spiderwood in en deze geeft niets af. Deze ligt er al wel een aantal jaren in.
Ik heb zelf de ervaring dat het een aantal weken kan aanhouden maar een half jaar is lang. Wellicht even een foto plaatsen zoals Benvo al aangeeft.
 
Een recente foto heb ik niet, dit is een foto van oktober j.l. Hierop zijn enkele plekjes te zien maar niet erg duidelijk.
Het lijkt erop dat het alleen maar meer wordt, want na een week zit het stuk hout er helemaal mee onder.
Ik heb het er nu uit gehaald en schoongemaakt, dus kan het helaas niet laten zien, had ik eigenlijk wel een foto van moeten maken, maar hetzij zo.
Op internet staan wel voorbeelden en dat ziet hetzelfde uit als bij mij.
20241004_211052.jpg
 
Het is bekend dat wanneer in het hout vertoevende bacteriën wanneer ze in aanraking komen met zuurstof een olieachtige stof afscheiden wat zich uit in een schimmelachtig uiterlijk. Meestal na een aantal weken wanneer het hout onder water is gezet. Na een langere duur heb ik het niet gezien maar onmogelijk lijkt het me niet. Overigens knabbelen je dieren vaak graag aan dit spul wat ze gewoonlijk niet doen aan echte schimmels. Misschien kan dit helpen.
 
Dat is best uitzonderlijk. Normaal is dat na een paar weken wel weggetrokken.
Dus er bevind zich iets in je bak wat deze schimmelvorming activeert.
Ik denk aan oorzaken/combinaties zoals; hoge temperatuur, slechte stroming, te weinig zuurstof, teveel organische belasting, slecht functionerend filter
Dus ik ben wel benieuwd wat hier de feitelijke reden voor is.
Cornelius, jou opmerking over teveel organische belasting heeft mij reden gegeven om eens kritisch naar mijn bak te gaan kijken.
Het andere stuk hout heb ik er uit gehaald en de bucephalandra ervan verwijderd en schoon gemaakt. De bucephalandra bestond uit veel wortels en bealgde bladeren en er zat veel vuil in. Het hout schoongemaakt, was aan de buitenkant zacht geworden en zat ook veel vuil op etc. In de toekomst toch beter in de gaten houden. Deze weer teruggeplaatst met wat stekjes bucephalandra.
Hopelijk kan dit de oplossing zijn. Voor het schimmelende stuk hout staat nu tijdelijk een steen en het hout in een bak met water gedaan. Ben benieuwd of er volgende week weer schimmel op zit.
 
Help Users

You haven't joined any rooms.

      You haven't joined any rooms.
      Terug
      Bovenaan