Wat is er nieuw

Aqualantis 1.20 x 50 cm van Bryan (Ed Tensen)

Ed Tensen

Beheerder
Forumleiding
AquaForum Donateur
Lid geworden
30 december 2018
Berichten
3,826
Leeftijd
46
Locatie
Enkhuizen
Met goedkeuring van mijn zoon, hierbij de nieuwe bak die hij heeft gekocht.

20251025_160816.jpg


Bak is een Aqualantis 1.20 x 50 cm met een speciaal gemaakte onderkast. In het middenste gedeelte staat het filter. Deze ruimte is bekleed met geluidsisolatie en erg stil bij een werkend filter.

Verlichting is van Aqualantis en via de app zeer makkelijk in te regelen.

Bak kwam met heel wat soorten vissen erbij, waaronder Boesmani's, Diamant goerami's, Tetra's, een paar Molly's, klein schooltje Cory's en rode garnalen.

Dit bestand wordt samengevoegd met zijn huidige bestandtje uit zijn voormalig 60 cm bakje.

Het is uiteindelijk de bedoeling dat hij deze bak gaat runnen, want het is immers zijn aquarium 😉. Ik zal hem daarom de fijne kneepjes gaan bij brengen, zodat hij met volle plezier begint met deze pracht hobby.

Onderstaand een foto van de bak na schoonmaak beurt:

20251029_105509.jpg


Bak draait inmiddels al en zijn oude 60 cm bakje is al opgeruimd. Maar meer hierover op een later moment ☺️.

Gr. Ed en Bryan
 
Laatst bewerkt:
succes samen en het zal wel weer een mooi bakkie worden :thumbs:
 
Succes en idd. leuk dat je de hobby samen kunt doen !
 
Leuk! Veel plezier ervan samen
 
Veel plezier samen met deze nieuwe bak!
 
Bedankt allemaal, we gaan hier zeker van genieten. Updates volgen snel 😉.
 
Zoals eerder aangegeven, de bak draait al. Hierbij de stappen die ik heb gevolgd:

Ik ben begonnen met een gedeelte van de vorige bodem her te gebruiken. Ongeveer 8 ltr aan voedingsbodem gemengd met 2 zakken JBL manado bruin en verspreid over de bodem waar de planten gaan komen.

20251029_115459.jpg


Daarna filterzand aangebracht 0.4-0.8 mm (niet gespoeld). Eerst begonnen aan de voorkant om te voorkomen dat de voedingsbodem naar voren kan komen zodra het filterzand hierop aangebracht wordt.

20251029_120020.jpg


Daarna de voedingsbodem bedekt met een aardige laag filterzand.

20251029_120558.jpg


En laag nog wat dikker gemaakt over de gehele bak. De bodem loopt schoon naar achteren op.

20251029_120959.jpg


Hierna de eerste stenen neergelegd om een indruk te krijgen van de scape.

20251029_122256.jpg


En hierna het Talawa hout in de bak aangebracht en waar nodig nog wat extra stenen. Het hout heb ik verlijmt waar nodig met plukjes filter watten en 1 sec lijm op basis van cyanoacrylaat.

20251029_132610.jpg


Hierna detail aangebracht in de vorm van verschillende grote kiezeltjes. Beetje slecht te zien door de spiegeling, maar het idee is wel aardig zichtbaar zo.

20251029_151049.jpg


Voor nu weer even genoeg.

Gr. Ed en Bryan
 
Leuke start zo, wat een mooi stuk hout hebben jullie gevonden. Nu al mooi.
 
Dan nu de beplanting van deze bak. Zoals eerder beschreven hierboven, heeft mijn zoon bij de aanschaf ook de planten overgenomen die in deze bak stonden. De volgende plantensoorten hebben wij hergebruikt:

- Valisneria (mogelijk spiralis)
- 2 donkerrood bruin achtige soorten Cryptocoryne's
- Cryptocoryne (Crispatula of Balansae)
- Crytocoryne parva (Uit zijn oude 60 cm)
- Een Lotus, samengevoegd met de Lotussen die hij al had.
- Nymphoides
- Hydrocotyle
- Rotala (H'ra of Rotundifolia)
- Saggitaria
- Mos (Uit zijn oude 60 cm)
- En mogelijk nog meer soorten 😅

Begonnen met mos plakken op de punten waar er gelijmd is:

20251029_153726.jpg


20251029_153730.jpg


Daarna de voorgrond beplanting, middenzone en achterkant beplant. Op de plekken onder de stukken hout veel Crypts geplant. Op plekken waar het licht lekker bij komt de wat meer lichtbehoevende planten.

20251101_105047.jpg


20251101_172657.jpg


Zoals jullie zien ook de vissen overgebracht naar dit systeem. Filter is volledig ingedraaid en heb deze ook draaiende gehouden. Alleen watten vervangen.

Bovenstaande foto's zijn van ongeveer 1,5 wk geleden. Licht staat voor 8h ingesteld op 50% incl een ramp on en off van 30 min. De 1e 2 wkn geven wij nog geen voeding, daarna rustig aan opbouwen indien nodig.

Groei zit er al lekker in op het moment, weinig problemen. Draait verder mooi. Op een later tijdstip weer meer van dit bakje, incl bewoners 😉. Maar er zullen zeker al soorten herkent worden ☺️.

Gr. Ed en Bryan
 
1 sec lijm op basis van cyanoacrylaat.
 
Mooi gedaan hoor. Ik ben nu ook bezig met het starten van een 120*50 van Aquatlantis. Een erg mooi formaat vind ik.

Ik lees ook dat je in het kastje ook wat dingen hebt gedaan voor geluidsisolatie. Dat is bij mij nog wel een dingetje. Ik heb er een Biomaster2 thermo 850 in staan en die hoor ik wel. Niet hard, maar het geluid is er wel. Ik ben wel benieuwd hoe jij het hebt opgelost.
 
Mooi gedaan hoor. Ik ben nu ook bezig met het starten van een 120*50 van Aquatlantis. Een erg mooi formaat vind ik.

Ik lees ook dat je in het kastje ook wat dingen hebt gedaan voor geluidsisolatie. Dat is bij mij nog wel een dingetje. Ik heb er een Biomaster2 thermo 850 in staan en die hoor ik wel. Niet hard, maar het geluid is er wel. Ik ben wel benieuwd hoe jij het hebt opgelost.
In het middelste kastje zit overal geluidsisolerende foam verwerkt. Ook aan de onderkant. Een klein gedeelte waar de pomp staat is wat vlak uitgesneden, maar heeft nog steeds een aardige laag foam waarop de pomp vlak staat. Je hoort helemaal niks.

Het kastje is gemaakt van masief meubelplaat en is aan de achterkant dicht. Slangen en stroomdraden gaan door uitgeboorde gaten door het blad omhoog.

Hierdoor hoor je nagenoeg niks.

20251120_063757.jpg
 
Het kastje is gemaakt van masief meubelplaat en is aan de achterkant dicht
Geen fabriekskast dus. Ik heb in de woonkamer 2 Auatlantis staan met een JBL 1502 maar die hoor je niet. Ja als het doodstil is in de kamer en je let erop dan misschien heel in de verte. Kan ook aan het type filter liggen of aan mij gehoor ;))
 
Geen fabriekskast dus. Ik heb in de woonkamer 2 Auatlantis staan met een JBL 1502 maar die hoor je niet. Ja als het doodstil is in de kamer en je let erop dan misschien heel in de verte. Kan ook aan het type filter liggen of aan mij gehoor ;))
Vind de JBL 1 van de stilste filters dat er zijn
Hiervoor oase en Tetra gehad maar alle 2 niet zo stil als de JBL.
Deze staat dan ook zelfs buiten de kast
 
Het kastje is gemaakt van masief meubelplaat en is aan de achterkant dicht. Slangen en stroomdraden gaan door uitgeboorde gaten door het blad omhoog.
Ik had bij mij de achterplaat bewust niet tot bovenaan het kastje gedaan. Dan is er een strook open waar alle slangen en kabels doorheen kunnen. Werkt helemaal prima, maar het geluid gaat er natuurlijk ook door 😕. Ik denk dat een pasplaatje ga maken met wat uitsparingen voor de slangen en kabels en doorvoeren op ga vullen met iets van schuim of vilt. Hopelijk lost dat het op. Als dat niet voldoende is, kan ik de binnenkant nog bekleden zoals jij heb gedaan.

Vind de JBL 1 van de stilste filters dat er zijn
Hiervoor oase en Tetra gehad maar alle 2 niet zo stil als de JBL.
Ik heb geen ervaring met JBL filters. Ik merk wel dat mijn Oase Biomaster2 850 meer geluid maakt dan mijn oude Eheim Professionel 2 250 (tegenwoordig eXperience 250). Het is natuurlijk wel een veel krachtigere pomp. Misschien dat de kleinere biomasters ook weer stiller zijn.
 
Help Users

You haven't joined any rooms.

      You haven't joined any rooms.
      Terug
      Bovenaan