Wat is er nieuw

Juwel Rio 180 van Hug0

Hug0

Well-known member
Lid geworden
11 oktober 2025
Berichten
48
Leeftijd
17
Vandaag had ik even een hartverzakkend momentje... Altijd als een garnaal bedenkt dat het tijd is om z'n schaal uit te trekken, ben ik bang dat er een dooie op de bodem ligt. Ik ben dan maar wat blij als ik de garnaal dan weer zie! En ik vond dat hij (of zij, geen idee) wel op een leuk plekje zat. Vandaar deze foto.


20251031-140939.jpg
 
Ik heb vandaag verschillende soorten planten gehaald. Ze staan nu in emmers water en zullen er binnenkort in gaan (ik denk na het weekend).

Een paar planten komen van Marktplaats. Eén van de verkopers bleek een docent (niet mijn docent en ook nooit geweest) van mijn school te zijn. 🤣
 
Gisteren heb ik een hoop oude planten eruit gehaald. Een deel in emmers om opnieuw te planten en een deel die niet echt meer te redden waren weggedaan.

Daardoor kon ik ook de bodem goed schoonmaken; waar ik vandaag mee verder ga. Het is altijd heel leuk (en ook een beetje eng) om de slangenvisjes en de garnaal helemaal tekeer te zien gaan als ik bezig ben. Ook de glasmeervallen leken het niet heel erg te vinden.

Vandaag hoop ik het stofzuigen af te maken en de plantjes er in te gaan zetten.

Ik wil op de voorgrond graag een rij met Javamos, omdat garnalen dit leuk vinden. Daarom heb ik RVS-matjes gekocht van 10 centimeter en dan voor de gehele lengte van het aquarium. Het bevestigen gaat alleen niet helemaal goed, omdat het vrij snel weer loslaat (met deze lijm). Daarnaast heb ik nog lang niet genoeg mos om een matje te creëren; het moet dus nog groeien. Ik vond het een beetje eng met de randjes van de RVS en de slangenvisjes die eroverheen kruipen en daarom heb ik ze er weer uit gehaald. Ik wil deze nu graag eerst mooi laten groeien. Ik weet alleen nog niet hoe ik dat wil gaan doen.

Heeft iemand tips om met dit RVS een mooi matje te gaan maken en dan in het aquarium of erbuiten? En in beide gevallen hoe ik dat dan moet gaan aanpakken.
 
Min je dat mos niet met dun visdraad vastzetten op het RVS?
 
Help Users

You haven't joined any rooms.

      You haven't joined any rooms.
      Terug
      Bovenaan