Wat is er nieuw

Is dit een poelslak ?

Herbstnebel

Well-known member
Lid geworden
26 januari 2015
Berichten
999
Locatie
Provincie Oost-Vlaanderen
Er zit zomaar ineens een slak in mijn nano. Op de foto zie je ze op en langs mijn renslak zitten. Is dit een poelslak ?

20150507_210854.jpg


20150507_210907.jpg


20150507_210942.jpg


20150507_210958.jpg
 
Weet je. je geeft al een antwoord.
Dus, zoek dat eens op,en vergelijk.

Zeg ik ook, zuig je bodem eens schoon, voordat je narigheid krijgt.
 
Ik heb een vermoeden dat het een poelslak is en zoek een tweede of meerdere mening van specialisten zoals jij 😉


Wat de bodem betreft.
Er zitten sinds vandaag 10 japonica's in. Ik hoop dat ze de draadalgen een beetje inkrimpen.
Zaterdag doe ik nog es een waterverversing en dan ga ik de bodem nog es stofzuigen 🙂
 
Zebradanio's houden van zwemmen en stroming. En jou nano is vast geen 1 meter lang.

En dat is inderdaad een Poelslak.
 
Flinke poelslak ook.
Wat zijn het dan?
 
Dan haal je ze toch door elkaar hoor! 😉
 
Op de 2e foto lijkt het een Zebradanio maar de luipaard danio is eigenlijk een kweekvorm van de Zebradanio al hebben ze verschillende wetenschappelijke namen wat eigenlijk veranderd moet worden. Beiden stellen dezelfde wensen.
 
Dan hebben ze mij bij die LFS weer liggen gehad. Toen ik er was voor plantjes zei ik terzijde dat ik nog een visje zocht voor mijn 46cm bakje. Ze raadden mij toen de luipaard danio aan....
 
Tja, Aan de bouw van de vis kun je op uit maken,of ze snel zijn.
 
Een veel slechtere keuze voor een 45cm bak had je niet kunnen maken.... Fijne LFS. 🙁
 
die zeggen gewoon steeds het omgekeerde van wat hier gepost wordt. Zo zijn er hier 2 LFS die me afraden om mijn chinese moren en telescoop oog in een vijver te zetten omdat die niet winterhard zijn en wsl het niet zullen overleven terwijl men hier zegt dat het geen probleem is.... op den duur weet je het niet meer hoor
 
Ik weet ook niet of ik telescoop ogen in een vijver zou zetten. Door die sterk vergrote ogen zien ze ook niet zo heel erg goed.

Maar goed in een 45cm bakje kunnen alleen Boraras soortjes of de Heterandria formosa en verder niet.
 
Dat had ik ook al op internet gelezen maar die heb ik hier bij de LFS'n nog niet gevonden.
Nu, als ik mijn sluiers in een vijver zou mogen zetten maar dan wil ik eerst weten of ze winterhard zijn, dan kunnen de danio's natuurlijk naar de juwel verhuizen.
Ok ze zien niet zo heel erg goed maar heb de indruk dat hen dat niet belet om eten te vinden in den donkere. Ze hebben een heel gevoelig reukorgaan 🙂
 
Plus dat ze makkelijk beschadigd kunnen worden, en ook met infecties.
 
De vijver waar ze eventueel heen zouden gaan is 1m diep en 5m op 2,5. Hij is deels opgemetst (zo een 30cm boven de grond) en heeft geen scherpe randen of stenen aangezien de eigenaar in de zomer er graag eens gaat inliggen op hete dagen. Op dit moment zitten er een paar gewone goudvissen in.
 
Help Users

You haven't joined any rooms.

      You haven't joined any rooms.
      Terug
      Bovenaan