S
ShadyNova
Guest
Ik heb een aquarium overgenomen en ik vroeg me af welke soort vissen dit zijn en of er iets moet veranderen of bijkomen.
wel deze vissen leven toch al een tijd samen alles in de bak is origineel overgenomen , extra vissen was ik zeker nog niet van plan. Hoeveel of welke planten zou ik moeten insteken 😛 sorry helemaal nieuw in ditOp de onderste foto zie ik een betta, de roodblauwe visjes zijn volgens mij neon tetra's, en ik zie nog een gourami op de bovenste. De oranje vis is iets van een platy of zwaarddragervrouwtje. Weet ik niet zeker. Maar over wat je erbij kan doen, in ieder geval planten! Verder zou ik geen vissen extra doen bij dit bonte gezelschap. Eerder goed uitzoeken of alles wel bij elkaar past. Misschien moeten er toch een paar verhuizen, sorry!
Dat is geen enkel probleem, juist goed dat je je erin wil verdiepen! Ik zou gewoon doorgaan met wat je nu doet: uitzoeken wat voor vissen je hebt, inlezen over deze vissen en wat ze nodig hebben en dan gaan kijken wie er mogen blijven in je aquarium en dan het aquarium gaan aanpassen aan de bewoners. Stapje voor stapje en weloverwogen.wel deze vissen leven toch al een tijd samen alles in de bak is origineel overgenomen , extra vissen was ik zeker nog niet van plan. Hoeveel of welke planten zou ik moeten insteken 😛 sorry helemaal nieuw in dit
Tsja het is iets waar wij op het forum heel uitgebreid over praten, zonder eind.. 🙂 Er zijn vele wegen die tot een goed aquarium komen, een vaste lijst met regels is er dan ook niet.is er soms een guide over dit soort situaties xD?
Eigenlijk alleen dit topic, https://aquaforum.nl/threads/interessante-artikelen-voor-starters.25326/is er soms een guide over dit soort situaties xD?
De vis die op een haai lijkt is denk ik een haaivin barbeel (balantiocheilos melanopterus) en die zou een beetje te groot worden voor dit aquarium (minimaal 2 meter nodig).
Verder zag ik nog een algenetertje, wellicht een siamese algeneter of een ottocinclus, kon de grootte niet helemaal beoordelen.
Heb het eens doorlezen en goeie info zeker en vast maar dit is allemaal voor nieuwe aquaria 😛Tsja het is iets waar wij op het forum heel uitgebreid over praten, zonder eind.. 🙂 Er zijn vele wegen die tot een goed aquarium komen, een vaste lijst met regels is er dan ook niet.
Wel heb ik laatst een website gevonden die het begin mooi uiteen zet en je zelf ook een beetje aan het denken zet. Hieronder de link.
http://aquascapen.nl/aquarium-beginnen/
De bak zelf is 150L , Lengte 81 B 36 H 51. volgens dat ik goed herrinner 😛. De filter heeft een bereik van 700l/h Hmax 1.35m(staat zo op de filter xD)Die visjes met de blauwe streep kun je op zich in een mooi schooltje wel houden. Bak lijkt mij een 60cm? Zijn wel gigantisch vaal qua kleur, knallen normaal veel meer. Maar vermoed dat dit ook is door de kale inrichting van de bak, gaan de meeste vissen niet waarderen.
Die oranje vis is een platy, kweken enorm snel als je er wat meer hebt of als het een vrouw is. Vrouwtjes kunnen meerdere keren werpen na 1 paring. Visje dat je aan de straatstenen vaak niet kwijt raakt. Die grijze, middenin op de eerste foto bij de bodem, recht onder de goerami, lijkt mij dezelfde vis alleen dan een andere kleur.
De vis op de eerste foto boven het oor van de wolf is een diamantgoerami (Trichopodus leerii) die echt te groot gaat worden voor je aquarium. Ook zwemt die normaal in een koppeltje/harem en dus met wat meer soortgenoten.
Ik vermoed dat @DanielHoogland de vis links op de bodem bedoeld een siamese algeneter (Crossocheilus siamensis) is, ook vanwege de vorm op de tweede foto. Een vis die ook vrij groot wordt en te groot voor je aquarium
Je betta, laatste foto, houdt van rust en heeft planten aan het oppervlak nodig waartussen hij kan schuilen. Absoluut geen vis waarbij je in dit formaat meerdere soortgenoten wilt plaatsen, dat gaat niet goed
Wat ik zelf zou doen is de vissen en je filter tijdelijk in een andere bak, kan al in een curverbox\speciekuip. Dit met zo veel mogelijk aquariumwater. Ik zou waar mogelijk toch een aantal vissen onder gaan brengen of zorgen voor een andere huisvesting.
Enige vissen die ik zou houden zijn de school neons en de kempvis, dan heb je een leuk bestand voor deze bak. Je filter lijkt namelijk niet heel groot en zal een hele zware belasting maar lastig schoon kunnen houden.
Mocht je besluiten vissen te verkopen/ergens anders onder te brengen zou ik dit doen voordat je de bak op de kop zet/gaat veranderen. Zo bezorg je de vissen de minst mogelijke stress. Wel zou je een bosje planten kunnen halen en alvast in je bak kunnen laten drijven. Gaan de vissen wel vast waarderen. Al is het een bosje waterpest ofzo als snelgroeier die je later wegdoet, iets is dan beter dan niets in mijn ogen. Ook zijn dit soort planten goed tijdens een nieuwe opstart, zorgen voor veel zuurstof en maken je water beter voor de vissen.
Dan zou ik de volgende stappen aanhouden.
1) Aquariumwater overhevelen naar een andere bak en filter overzetten; filter niet schoonmaken ofzo, gewoon overzetten en laten draaien in het water. Hier zitten nog bacteriën in die je water schoon houden en die bacteriën moet je zeker niet aan gaan zitten nu. Daarom ook mee met de vissen, zodat ze voeding krijgen en blijven leven in de tussentijd. De vissen lekker even laten zwemmen in het aquarium. Zo is het water het meest schoon te houden wat naar het tijdelijke onderkomen gaat.
2) Vissen vangen en overzetten naar het tijdelijke onderkomen. Grote kans dat je water troebel gaat worden, maar geeft niet. Hoe schoner je de tijdelijke bak kunt houden hoe beter natuurlijk. Verwacht namelijk, zoals anderen ook aangeven, dat er aardig wat vuil tussen de stenen zal liggen.
3) Als alle vissen eruit zijn kan de bodem en de rest eruit. Zou deze inderdaad vervangen door een zandbodem of, mocht je geen bodemvissen gaan houden, een andere wellicht wat donkerdere bodem. Corydoras en de meeste bodembewoners wensen een zandbodem vanwege het graafgedrag. Dit is een keuze die je zelf moet maken. Daarentegen staat zand natuurlijk wel natuurlijk en is het een van de goedkoopste bodems. Een kilo of 25 betaal je meestal tussen de €5,- en €10,- euro voor.
4) Je aquarium even uitspoelen en evt met een sponsje het glas schoonmaken mocht dit nodig zijn. Kun je beter nu doen als je bak toch leeg is. Niet met schoonmaakmiddel uiteraard, gewoon wat lauw of warm water is voldoende. Let wel op dat je geen grind tussen sponsje en glas hebt, dat gaat krassen. vandaar ook eerst even de bak uitspoelen om deze kans te verkleinen.
5) Zand of grind in je aquarium. Beste spoel je dit vooraf even af, kan natuurlijk al voordat je begint aan de herinrichting. Plantjes in de bak en evt de hardscape (andere materialen die je wilt zoals steen of hout). Zou niet je aquarium te ver vullen, want zand blijft altijd wat troebel water geven in het begin, hoe goed je het ook uitspoelt. Hier wel altijd in ieder geval. Trekt wel bij na een paar dagen, maar je ziet dan vrij lastig wat je waar plant. Qua hardscape moet je er op letten dat niet alles even geschikt is voor je aquarium.
Sommige stenen en materialen geven namelijk kalk af. Dit veranderd de hardheid van je water wat niet alle vissen waarderen. Kun je vrij eenvoudig testen door wat azijn op het product te doen. Bruist het, zit er kalk in en kun je het in mijn ogen met dit bestand beter niet gebruiken. Een enkel, klein schelpje zal niet zo veel kwaad kunnen met voldoende waterwissels, maar een bak vol is dan al een ander verhaal.
6) Filter terug met zo veel mogelijk van het water uit de tijdelijke bak. Zou max 50% van de bak hiermee vullen en de rest aanvullen met schoon, vers water. Zo doe je in principe een waterwissel, gaan de vissen wel blij van worden.
Zorgen voor een gelijke temperatuur met de tijdelijke bak en dan de vissen terug. Zou je ook al kunnen doen voordat je het nieuwe water toevoegt, zodat ze beter wennen aan het nieuwe water.
De eerste tijd spaarzaam voeren en goed je waterwaarden in de gaten houden. Een paar keer extra waterverversen kan nooit kwaad. Je hebt namelijk eigenlijk de bak opnieuw opgestart dus de bacteriën moeten ook weer aan de vermenigvuldiging om de belasting goed te kunnen reguleren. Let hierbij op de nitrietpiek, welke zeer waarschijnlijk de kop op zal steken
Eenvoudige planten die je kunt gebruiken zijn verschillende snelgroeiers, maar ook cryptocoryne zijn eenvoudige planten voor in de bodem. Voor op een steen/ander ornament zijn anubias of javavaren ook leuk en eenvoudig. Die willen alleen niet met de wortels in de bodem. Met een zuignapje iets boven de bodem zijn deze planten ook perfect te gebruiken. Wees creatief 😀
Tis ondertussen een flink verhaal geworden, hopelijk heb je er wat aan 😀
Wat betere foto's 🙂Ik heb een aquarium overgenomen en ik vroeg me af welke soort vissen dit zijn en of er iets moet veranderen of bijkomen.Bekijk bijlage 278372Bekijk bijlage 278373Bekijk bijlage 278374
ja dat had ik ondertussen verstaan xD een andere bodem insteken en beplanten. Ik zal ook naar een gespecialiseerde viswinkel nog gaan vandaag en ook daar even informatie vergaderen.Die op de laatste foto is een Vuurtstaartlabeo en deze hoort in een grotere bak is mijn mening. De donkerblauwe is een Betta en die vraagt veel beplanting en drijvers en rustige medebewoners.
Zoals al gezegd is de bodem ook totaal niet geschikt en die zou ik ook vervangen voor een donkere en fijnere bodem. Mike heeft al diverse tips gegeven zie ik en daar sluit ik me dan ook bij aan.
ja dat wel maar ik heb al goede informatie gekregen hier dat ik me niet zomaar alles laat aansmeren xDIk ken die winkel niet maar vaak zie je dat ze je van alles proberen aan te smeren zonder dat het noodzakelijk is dus wellicht handig om anders dat eerst hier even na te vragen voordat je het geld onnodig uitgeeft.
dat is heel slecht idee.ja dat had ik ondertussen verstaan xD een andere bodem insteken en beplanten. Ik zal ook naar een gespecialiseerde viswinkel nog gaan vandaag en ook daar even informatie vergaderen.
Een hele verbetering maar je hebt je overduidelijk weer iets laten aansmeren.
Bekijk de onderstaande video om te zien hoe je onze site als een web app op je startscherm installeert.
Opmerking: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.