Wat is er nieuw

rancho goudvis nog steeds ziek

Dat is zeker interessant om uit te zoeken. Voor ik Sluierstaarten had voerde ik mijn toenmalige Goudvissen 1 keer per dag, precies zoals mijn vader deed met zijn tropisch gezelschapsaquarium en met zijn koudwateraquarium met inheemse vissen. Omdat ik er een Pleco bij kreeg ging ik 's avonds algentabletten voeren. Nu ik Sluierstaarten heb geef ik 2 keer per dag een beetje, omdat ik las dat vissen in de groei vaker gevoerd moeten worden. Of zou het de gewenste vorm zijn
( rond buikje) waardoor deze gewoonte is ontstaan? Mijn Goudvis Giebeltje ( 1x voer per dag plus af en toe regenworm, rode mug, maden) is 17 jaar geworden. Ik lees heel vaak over Sluierstaarten die maar twee tot vijf jaar oud worden. Zou dat, behalve slechte waterwaarden, ook te maken kunnen hebben met voerbeleid? Dus minderen met voeren als ze wat ouder worden, behalve in de paaitijd? Blijven ze ook actiever denk ik.
 
Zou dat, behalve slechte waterwaarden, ook te maken kunnen hebben met voerbeleid? Dus minderen met voeren als ze wat ouder worden, behalve in de paaitijd? Blijven ze ook actiever denk ik.
Ik denk het wel. Ik heb zo gauw geen mogelijkheid om er de betreffende studies bij te slepen, maar je hoort wel vaker dat dieren die spaarzaam gevoerd worden, langer leven dan dieren die zich veelvuldig vol kunnen vreten. Het lichaam past dan waarschijnlijk de stofwisseling op het voedselaanbod aan en vertraagt zo de veroudering. Dat hoeft blijkbaar niet ten koste te gaan van de levenskwaliteit. Wat te veel voeren precies met het lichaam doet weet ik niet, maar je kunt er in elk geval van uitgaan dat het de waterkwaliteit (al is het maar nitraat) niet ten goede komt. 🤓
 
Help Users

You haven't joined any rooms.

      You haven't joined any rooms.
      Terug
      Bovenaan