😉
Goudvissen kunnen net als mensen het gehele kleurenspectrum zien,door het ronde glas waar een kom van gemaakt is, wordt het licht wat op de kom valt gebroken en ziet de vis continu alle kleuren van de regenboog, dit is erg stressvol.
Ook horen goudvissen 30-40cm te worden, en 30 jaar oud bij goede verzorging.
Ik een kom kan dat niet, goudvissen maken namelijk groeihormonen aan, als er niet genoeg water beschikbaar is, maakt hun lichaam ze minder aan, waardoor ze vergroeien, dit houdt in dat hun vinnen,ogen, en organen doorgroeien, maar hun lichaam niet, dit is erg pijnlijk en stressvol.
Uiteindelijk wordt dit de vis fataal en sterft de vis.
Ook is er in een kom altijd te weing zuurstof aanwezig omdat er niet genoeg lucht bij het water kan komen, daarnaast is er ook geen sprake van filtratie in een kom,goudvissen horen dan ook in een VIJVER van minimaal 2,5meter lang en 80cm diep.
Hier wordt 200liter per vis gerekend
Ook moeten ze 2-3x per dag kwaliteitsvoer worden gevoerd
Een aan te raden merk is hikari.
Voor jonge goudvissen is saki hikari fancy Goldfish een echte aanrader.
Voor wat oudere goudvissen zijn er verscheidene andere varianten van hikari waar je uit kan kiezen.
Daarnaast zijn er in een kom te weinig soortgenoten aanwezig.
Reguliere goudvissen horen in groepen van minimaal 3, maar het liefst 4-5 dieren, meer mag natuurlijk altijd.
In tegenstelling tot reguliere goudvissen, is het wel goed mogelijk om sluierstaarten in een aquarium te
houden.
Deze vissen worden 25-30cm groot en er bestaan verscheidene varianten.
Ze worden 10-20 jaar bij goede verzorging
Een aquarium van 120x40x50 is geschikt voor een groepje van 3 sluierstaarten, niet meer!
Hierin wordt 80 liter per vis gerekend.
Als die dieren jong zijn, moeten ze 4-6 keer per dag worden gevoerd, wanneer ze de 15cm hebben bereikt, is 2-4 keer per dag voldoende.
Hier ook is saki hikari fancy Goldfish een aanrader.
Per week moet er ook 40-50% van het water worden verversd.
Een groot filter is ook noodzakelijk, de inhoud van het aquarium moet 4x per uur worden doorgepompt.
Op de bodem moet zand liggen, hier kan de bacteriecultuur in huisvesten en kunnen de vissen grondelen.
Filterzand van 0,75mm is prima.