Wat is er nieuw

Vallisneria Gigantea in Vijver

Herbstnebel

Well-known member
Lid geworden
26 januari 2015
Berichten
999
Locatie
Provincie Oost-Vlaanderen
Hoewel ik er mijn twijfels bij heb zou Vallisneria het gedurende de winter in onze vijvers uithouden.
Aangezien het op dit moment toch wel eerder Lente dan Winter is heb ik een paar stekjes in een plastiek bloembak geplant op een diepte van 75cm. Als het aanslaat tegen deze zomer verplaats ik ze eventueel naar 118cm diepte.

Wat denken jullie ? Zal het lukken tegen volgende zomer ?

IMG_0210.JPG
 
Waarschijnlijk zal het niks worden dus kan je daar het beste vanuit gaan en is het mooi meegenomen als het onverwachts toch wel overleeft 😉
 
Kasselman geeft in haar boek aan dat Vallisneria gigantea zoals die in de handel voorkomt, niets anders is dan een vorm van V. australis.
V. gigantea zou weliswaar een echte, aparte soort zijn, maar dus als zodanig niet in de aquariumhandel voorkomen.
In haar tabel met temperatuurtoleranties van een groot aantal planten benoemt ze bij V. australis 4 graden C. als minimumtermperatuur.

Dus inderdaad:
Seabait zei:
Waarschijnlijk zal het niks worden dus kan je daar het beste vanuit gaan en is het mooi meegenomen als het onverwachts toch wel overleeft 😉
 
Op dit moment is het water 11�C, dat is tamelijk warm voor deze tijd van 't jaar. Maar januari en februari moeten nog komen en dan kan den diepvries nog steeds open gedraaid worden. 't zou leuk zijn mocht het lukken.
 
Help Users

You haven't joined any rooms.

      You haven't joined any rooms.
      Terug
      Bovenaan