Wat is er nieuw

Welke vissen kan ik nemen?

Brandonvds

Active member
Lid geworden
3 mei 2014
Berichten
33
Leeftijd
30
Locatie
Den Haag
Beste aquaforumleden,

Onlangs heb ik een 130x40x50 260 liter aquarium aangeschaft.
Met als visbestand:

Blauwe maanvis scalare 2x
botia lohachata 2x
Pimelodus pictus 2x
Die ik eerst in me 80 cm bak had zitten

Congozalm 2x
Corydoras schwartzi 3x
Corydoras paleatus 1x
Corydoras albino 2x
Albino algemvreter 1x
Grote algenvreter 1x
Zwarte fantoomzalm 1x
Clown botia 1x
ik denk siamese algeneter of prachtvin algeneter 2x
Deze zaten bij het aquarium.
De bak is gevuld met best veel drijfhout/kienhout en planten en dus veel mogelijkheden om te schuilen.

Hier wilde ik als het kan graag nog 2/3 arius seemani en een zwarte mesvis aan toevoegen.

Verder heb ik nu een lege 80x35x40 120liter aquarium waar ik graag een scholtje van 10 ballon mollys in wil doen en nog een paar scholtjes leuke vissen die hier mooi bij passen.
Welke vissen zouden jullie aanraden.
Zat te denken aan scholtje guppen maar heb geen zin om dalijk 1000 guppen te hebben, of valt dat ook wel mee.
En bij aquariumspeciaalzaak in de buurt hebbem ze kogelvissoort waarvan ze garanderen dat ie vredig bij andere vissen kan zitten. Klopt dit ook of is dat tog beter af te raden?

Groeten
Brandon
 
Moet je er wel een tweede van 1.20 m bij nemen.
DEZe is al overvol.toch?
 
Zoals op eerdere forums al is gezegd heb ik het al een paar keer fout gedaan en wil het nu wel graag goed doen.
Ik weet nu ook niet of alles wat erin zit ook goed zit en of het uberhaupt bij elkaar past allemaal.
Vanaf het begin vond ik de arius seemani al heel gaaf maar me aquarium was steeds te klein.
Ik weet ook niet hoeveel te vol is, ik heb het idee dat er wel paar visjes bij kunnen maar heb nog steeds erg weinig ervaring met aquariums dus daarom vraag ik het eerst ook na
 
Blauwe maanvis scalare 2x Bak te laag?
botia lohachata 2x
Pimelodus pictus 2x Weg doen.
Die ik eerst in me 80 cm bak had zitten

Congozalm 2x
Corydoras schwartzi 3x
Corydoras paleatus 1x
Corydoras albino 2x
Albino algemvreter 1x
Grote algenvreter 1x PLeco? weg doen ,kan 4 cm worden.
Zwarte fantoomzalm 1x
Clown botia 1x 1 id geen. moet met meerdere ,dus weg.
ik denk siamese algeneter of prachtvin algeneter 2x Weg doen.
Deze zaten bij het aquarium.
De bak is gevuld met best veel drijfhout/kienhout en planten en dus veel mogelijkheden om te schuilen.

Hier wilde ik als het kan graag nog 2/3 arius seemani en een zwarte mesvis aan toevoegen. NIET doen.

Zou Eerst de bak op orde brengen..
 
In andere topic werd gezegd dat ik voor maanvissen een bak van 120 nodig had en voor me pimelodus pictus van 100.
Dit keer dacht ik dat ik de goede formaat ervoor had zelfs nog iets groter dus waarom moeten ze dan weg?
Algenvreter weet ik niet welke het is hij is schat k tussen 15-20cm lang, hij is donker met 2 lichte strepen in lengte beetje half boven zijkant. Maar hij zit onder stuk holle hout vastgezogen en komt er ook niet vaak uit
En die siamese of prachtvin weet ik ook niet zeker wat t precies zijn, beetje gezocht en lijken wel beetje daarop maar weet het niet zeker. En weet niet hoe fotos moet uploaden. Maar wat is rede dat weg moet?
Zitten ze alsnog te klein ookal heb ik me nu aan maten gehouden die eerder gezegd waren of komt het doordat ze niet goed samen gaan?
Graag meer uitleg
 
Brandonvds zei:
Vanaf het begin vond ik de arius seemani al heel gaaf maar me aquarium was steeds te klein.

En dat is een bak van 1,30 m ook. Die beesten kunnen bijna 30 cm worden en moeten in een school gehouden worden in een bak van minimaal 2 meter (eigenlijk meer). En die mesvis is prima geschikt om al die vissen die daar met zijn twee�n of alleen rondzwemmen op re ruimen. Want die lusten wel een visje tussendoor.

Breng eerst je bestand eens op orde , want dat is eigenlijk bagger, maar dat is hier al eens eerder gezegd in een eerder topic. Zoek een op in onze database hoe je de dieren moet houden die je al hebt, en je zal tot de conclusie komen dat er niet veel van deugt. Doe daar eerst wat aan en kom dan terug
 
Het zijn ook nog eens brakwatervissen die als volwassene op volle zee zwemmen. Compleet ongeschikt voor een zoetwater aquarium dus.
 
Help Users

You haven't joined any rooms.

      You haven't joined any rooms.
      Terug
      Bovenaan