Wat is er nieuw

UV of UV-C en invloed

kimielco

Well-known member
Lid geworden
5 augustus 2014
Berichten
872
Mede n.a.v. dit topic
http://www.aquaforum.nl/ubb/ubbthreads. ... er=1329795
heb ik enkele vragen.
................In verband met de effecten van ultraviolet licht op mens en milieu wordt onderscheid gemaakt tussen uv A, uv B en uv C. Uv A is ultraviolette straling met een golflengte tussen ca. 315 en 400 nm ("lange golven"). Uv B heeft een golflengte tussen 280 en 315 nm. Uv C heeft een golflengte tussen 100 en 280 nm

Mijn aqauarium water is bruin/geel d.m.v. elzenproppen. De kleur is voor mij het belangrijkste niet de PH verlagende werking.
Op dit aquarium heb ik nu een Eheim professional 3e 600T (2178) draaien.

vragen:
Hoe bepaal je welke UV range geschikt is voor het aquarium
Wordt door UV alleen draad alg vernietigd of ook andere soorten en zo welke
Welke invloed heeft uv op de kleur van het water
Hoeveel invloed heeft een uv unit op de werking van mijn pomp
 
UV-a is de UV straling die overal doordringt en zorg voor veroudering van de mens bijvoorbeeld. (A van Aging.)
UV-b is de UV straling die tot in je opperhuid doorkomt en zorgt voor bruinig of zelfs verbranding. (B van Burning.)
UV-c is eigenlijk de gevaarlijkste soort maar wordt gelukkig tegengehouden door de dampkring en bereikt ons dus niet.
Deze soort gebruiken we bij of in ons aquarium middels lampen die UV-c licht uitstralen. Deze UV soort is in staat om groene zweef algen maar ook witte vertroebeling uit het water te halen. Of het nu direct kleur uit het water kan halen is denkelijk niet het geval. Dus wat dat betreft misschien geschikt voor je? Draadalg en Baardalg wordt er niet door aangetast! Op de werking van je pomp zal UV nauwelijks invloed hebben er vanuit gaande dat je UV-c gebruikt na je pomp.

Als je waterkleur wel wilt aanpassen:

Misschien moet je eens gaan kijken of producten als Purigen iets voor je zijn.
Over kool filteren wil ook nog wel eens helpen.

Sommige mensen geven hoog op van Hydra filters, ik heb er zelf geen ervaring mee maar het kan een optie zijn.

Twinstar of goedkoper varianten hiervan worden ook wel gebruikt.

Misschien heb je iets aan deze informatie?

http://www.uvbescherming.com/wat-is-uv-straling.html

Groet,
Ben.
 
Hallo, ik heb een soort witte waas in m'n water hangen. Is dit eruit te halen met UV of niet? En ik vroeg me af (misschien een stomme vraag), maar hoe zit het met de algeneters in m'n bak. Tast het hun voedsel aan of maakt dit niet uit?
Alvast bedankt.
 
Hallo, ik heb een soort witte waas in m'n water hangen. Is dit eruit te halen met UV of niet? En ik vroeg me af (misschien een stomme vraag), maar hoe zit het met de algeneters in m'n bak. Tast het hun voedsel aan of maakt dit niet uit?
Alvast bedankt.

Allereerst moet je weten wat de witte waas is. Zijn het mineralen (vfm of neergeslagen plantenvoeding) of zijn het algen of bacterien.

In het laatste geval werkt uvc wel. Mijn eigen ervaring.
Je moet dan wel een unit nemen, die ruim voldoende is voor jou bak.
Bijvoorbeeld. Mijn bak is 300 liter netto. Dan kun je kiezen uit. Een uvc 350 (80-350liter) of een uvc 500 (300-500 liter).
Ik heb dus de 500. En deze haalt ook witte waas eruit.

Het tast alleen materiaal aan, wat langs het apparaat komt. Dus geen algen, bacterien die substraat gebonden zijn.
 
Dat is een hele goeie! Hoe kom ik daar achter? Het lijkt soms licht troebel, maar niet groen. Hoe weet je of het mineralen zijn?
ik geef dagelijks 9cc profito plantenvoeding. Mn bak is 650 liter. Kan dat neerslaan?
 
Als het mineralen zouden zijn, kun je even een week stoppen met toevoegen van plantenvoeding.
Dan moet het steeds minder worden.
Zodra je toe gaat voegen moet het weer meer worden.
Je voegt geen extra fosfaat toe?
Want deze vormt snel vertroebelingen als dit tegelijk toevoegd met plantenvoeding.
Vooral ijzer en fosfaat te kort na elkaar doseren, geeft vertroebeling.

Als het bacterien zijn, wordt dit erger na het voeren.
 
Oké thanks. Dan stop ik even met de plantenvoeding. Het is idd wel erger na het voeren...
 
Help Users

You haven't joined any rooms.

      You haven't joined any rooms.
      Terug
      Bovenaan