Wat is er nieuw

Op zoek naar een nieuw aquarium, hulp gezocht.

  • Onderwerp starter Onderwerp starter Efté
  • Startdatum Startdatum
E

Efté

Guest
Goedemiddag allemaal,

Ik zal me eerst even kort voorstellen;
Ik ben Frans, 22 jaar en ik ben nieuw hier op het forum. Ik heb eerder aquaria gehad maar na een verhuizing heb ik het even gelaten voor wat het was.
Nu ben ik na enkele jaren gestopt te zijn toch weer geprikkeld om er een te kopen.
Ik heb het laatst een Ferplast Dubai 100 gehad, hier heb ik eigenlijk altijd wel veel plezier van gehad.
Nu zit ik om me heen te kijken om toch weer een 1-meterbak te gaan kopen, omdat kleiner gaan eigenlijk geen optie meer is. 😀

Ik heb een tijd zitten kijken naar de Juwel Rio 180, maar nu lees ik dat de filters erin gekit zitten en er geen gaten zitten voor een extern filter.
Ik ben niet echt handig en heb geen zin om te gaan zitten knaken met kit verwijderen en gaten boren waardoor garantie vervalt enzovoort.
Na het aanmodderen met het bijgeleverde interne filter van de Dubai 100 bij mijn vorige aquarium vind ik een extern filter nu toch eigenlijk wel een must.
Ik heb meerdere modellen bekeken waaronder ook de Trofis Basic 100. Na veel wikken en wegen neig ik toch weer naar een Dubai 100, maar dan zonder het bijgeleverde filter.
Nu weet ik niet meer zo goed hoe het zit met openingen voor aansluitingen omdat ik nooit een extern filter heb gebruikt, heeft iemand hier ervaring mee?

Ik lees veel op het forum over de JBL E901 externe filters, nu kan ik eigenlijk online bijna alleen nog de E902 vinden.
Is deze vergelijkbaar met dit model en zou deze genoeg zijn voor een bak met zo'n 190 l inhoud?

Over de lampen; er is een LED-variant en een T5 variant, de T5 is heel wat goedkoper. Ik ben niet van plan echt moeilijke planten te houden en ik ga ook geen CO2 toevoegen.
Wat is dan het beste? Ik neigde bij de Juwel meer naar LED (ook omdat hier makkelijk een Day Control op aangesloten kan worden) maar i.v.m. prijs neig ik bij deze meer naar de T5.

Het wordt waarschijnlijk een gezelschapsbak of een "continent-biotoop" waarmee ik bedoel dat de dieren en planten uit één werelddeel komen maar niet echt een biotoop vormen.
Voor de bodem ga ik waarschijnlijk filterzand van Wildkamp bestellen omdat ik graag Kuhlii of Corydoras in mijn bak wil.

Als er vragen zijn o.i.d. hoor ik het graag!

Groeten,
Frans
 
Ik heb hier ook de ferplast van 1 meter en die bevalt prima hoor met voldoende ruimte in de kap voor een buiten filter. De 901 heb ik er ook op en bij een normale bezetting is dat voldoende. Als bodem zou ik een korrel nemen van bv 0,4-0,8mm.
Welkom overigens op het forum.
 
Welkom Frans!

Welk aquarium je kiest maakt eigenlijk niet zoveel uit, ook bij een Juwel aquarium kun je gemakkelijk een extern filter gaan gebruiken. Het interne bioflow filter zit met een paar kitpuntjes vast en heb je zo los met een mesje, dat is echt geen werk. Ik zou zeggen kies er een die je zelf mooi vind. Ruimte in de kap is er altijd wel voor een extern filter hier zou ik me geen zorgen om maken.

De JBL e902 is de opvolger van de e901 en een prima filter voor een 1 meter aquarium. Je zal hier waarschijnlijk best wat verschillend advies krijgen over filtrage maar de meningen zijn hierover nou eenmaal verdeeld. Ik heb zelf een oude e900 serie in een 250L aquarium staan en die houdt het prima bij!

LED of TL, tsja ik zag hier laatst een mooi topic over, al is het wat ouder maar mijn inziens nog steeds van toepassing.
https://aquaforum.nl/threads/artikel-in-opbouw-kiezen-tussen-t5-en-t8.30760/#post-441044
Daar gaat het voornamelijk over T8 versus T5 maar de beredenering kun je doortrekken naar LED. Persoonlijk ben ik nu voor het eerst met LED bezig en bevalt het prima, al heb ik speciaal gekozen voor een kleine LED balk boven een 250L bak.

Licht is altijd een lastig punt omdat je een verhouding moet zien te vinden tussen de hoeveelheid licht, voeding en co2. Wil je bijvoorbeeld geen co2 gaan toevoegen dan is het verstandig niet al te veel licht te nemen. Een T5 verlichting is dan wat makkelijker dan de standaard LED verlichting die meestal niet (makkelijk) te dimmen is ook. Echter persoonlijk zou ik nu toch voor LED gaan, dat is de toekomst en energiezuiniger.

Succes met je aquarium.
 
De E902 is de opvolger van de E901, in de basis gelijke filters alleen het eerste mandje is anders

Led of t5 maakt in principe niet uit.
Zou dan eerder voor led gaan dan voor t5 dat is makkelijker te dimmen met een “simpele” controller dan t5 mocht de t5 teveel licht gaan geven voor je planten.
Dit ook omdat je geen CO2 wilt gaan gebruiken, ik had met t8 op mijn oude aquarium ook al CO2 “nodig” en dat was voordat ik reflectoren had geplaatst
 
Ik heb ervaring met de T5 uitvoering en zou zoals Wouter al aangeeft zonder co2 zeker voor dimbaar gaan.
 
Als ik in jou schoenen zal staan en je portomonee staat het toe. Zou ik de 1meter overslaan en de 120cm kopen.

Aquatlantis elegance 120 of fusion 120.
Gister keek ik ff naar de hoogte verschil incl originele kast van top tot teen

Rio 180 of 240 is 128cm
Elegance of fusion 143cm

Of een trofis 1200 ook een leuke
 
Welkom, zelf heb ik een JBL e902 op een meterbak staan (190 liter) en dat gaat prima.
Led geeft wel mooiere kleuren dan TL maar is vaak wel prijziger idd, en de meegeleverde Led van Juwel is lastig te dimmen met een (goedkoop) aftermarket dimmertje, het kan wel maar dan alleen met de nodige aanpassingen.
 
Het zal vast kunnen maar iemand die al niet zelf wil sleutelen aan een gleuf voor een buitenfilter zie ik niet snel dit soort electronica in elkaar zetten. Dan zou ik gaan voor een ander merk aquarium waarbij je bijvoorbeeld wel een dimbare LED kunt bijkopen. Waarom iets kopen waarvan je weet dat het al niet voldoet?

Ik ben zelf wel tevreden over die Trofis bakken. Dik glas, prima afwerking alleen komt ook nog met T5 verlichting dacht ik. Ook komt dit aquarium zonder filter zodat je vrij bent een buitenfilter naar wens te bestellen.
 
Aquatlantis Elegance of Fusion kun je wel makkelijk dimmen met standaard dimmer of TC420.
 
die is net zo duur als een 1m bak?
Iets duurder (60 euro) dan een Rio 180, maar wel veel meer liters, de JBLe902 is dan wel wat krapjes.
De afgebeelde trofis heeft T5 verlichting overigens en de Juwel heeft Led.
 
Het is een bak van amper 300 liter en Marcel heeft ook een 2217 op een bak van 330 liter bruto draaien.
 
Het is toch de trofis colisa a-1200+ geworden met 2x jbl e902 en een 300w jäger verwarming en het filterzand van Wildkamp, fijnste korrel. Bedankt voor de hulp, nu zal ik vast nog wel vragen over se planten en het bestand posten. Maar dat moet elders. Als ie staat post ik vast wel een album.
 
Goede keuze! Zelf ook laatst voor de 2x e902 gegaan. Ideaal al qua inhoud, kan zo meerdere soorten filter media gebruiken. Verder kan je zo ook mooi om en om schoonmaken 😉 , Ben benieuwd hoe je bak er zo uit komt te zien!
 
Help Users

You haven't joined any rooms.

      You haven't joined any rooms.
      Terug
      Bovenaan