Wat is er nieuw

weet iemand wat er met mijn plant aan de hand is??

Thomas.lam

Member
Lid geworden
11 juli 2020
Berichten
21
Leeftijd
25
Beste lezers, ik ben een weekje op vakantie geweest en ik kwam terug met het treurige zicht op een een half bruin plantje. De bovenkant groeit nog en is mooi groen. Ook aan de onderkant krijgt hij mooie groene nieuwe stengels maar voor de rest ziet het er slecht uit. Ik heb een timer met elke dag 7 à 8 uur licht en ik geef plantenvoeding. Verder zitten er nog geen vissen in omdat het een nieuwe bak is. Heeft iemand een idee wat dit is en hoe het komt? De andere planten zien er overigens goed uit, alleen een klein beetje bruine alg vorming.

Ik hoor ontzettend graag van jullie!
20200727_205531.jpg
 

Bijlagen

  • 20200727_205515.jpg
    20200727_205515.jpg
    169.7 KB · Weergaven: 131
  • 20200727_205503.jpg
    20200727_205503.jpg
    306.3 KB · Weergaven: 126
Ik herken het verschijnsel, en heb het zelf ook gehad. ik kan niet met zekerheid de oorzaak zeggen, maar ik had het idee dat mijn plantje te weinig licht kreeg
 
Ik herken het verschijnsel, en heb het zelf ook gehad. ik kan niet met zekerheid de oorzaak zeggen, maar ik had het idee dat mijn plantje te weinig licht kreeg
Daar zat ik ook aan te denken, ik heb hem nu gesnoeid en alleen het groenen weer erin gezet. Mocht dit weer vergaan dan komt het inderdaad door het licht, en zal het een ander plantje kopen worden
 
Hier komt de plantenman (kuch kuch :DD)

Een plant die het bovenaan goed doet, maar onderop niet heeft onderop dan niet genoeg licht.
Dit kan komen omdat je verlichting niet toereikend is, maar wellicht ook omdat de bos bovenop te groot wordt en licht wegneemt van het onderste deel.
 
Wat zijn die witte vierkantige dingen aan 't wateroppervlak? Die nemen ook nogal wat licht weg. En verder, wat voor plantenvoeding gebruik je?
Sowieso; al dat bruine gaat rotten en kun je het beste gewoon helemaal weghalen. Wat nog groen is, terugsteken.
 
Ik heb een andere mening. Ik herken je plant als een rotala soort. Deze hebben ronde blaadjes i de bovenwater vorm. Nu hij onderwater staat heeft hij hier niets meer aan en laat deze allemaal vallen. De nieuwe blaadjes zien er mooi uit, want die zijn gebouwd op de onderwaterfase. Mijn advies: nog even geduld hebben, knip dan de mooie top eraf, haal het oude weg en zet de nieuwe top terug.
 
Ik denk ook dat het aanpassing kan zijn of licht. Hoelang heb je de plant in de bak staan?
 
Het is inderdaad een aanpassing van de emerse naar de submerse vorm. Geef een Rotala overigens wel ook bodemvoeding. De plant wil graag licht.
 
Ik denk ook dat het aanpassing kan zijn of licht. Hoelang heb je de plant in de bak staan?
Nu 2,5 week. Maar ik heb al het bruine eraf geknipt en alleen de groenen toppen erin gezet. Ik ben benieuwd of het nu wel mooi zal blijven. Anders inderdaad kijken naar het licht
 
Veel planten moeten wennen aan de submerse omstandigheden en verliezen dan het oude blad. Ik ben benieuwd.
Zorg wel voor voldoende ruimte tussen de stengels voor het benodigde licht.
 
Help Users

You haven't joined any rooms.

    You haven't joined any rooms.
    Terug
    Bovenaan