Wat is er nieuw

hoeveel garnalen

Lysia

Well-known member
Lid geworden
1 januari 2021
Berichten
5,455
Leeftijd
52
Locatie
Roermond
Zoals sommigen van jullie misschien al weten , ben ik mijn juwel rio 350 opnieuw aan het inrichten. (https://aquaforum.nl/threads/herinrichting-juwel-350-rio.185430/#post-2566128) Ik wil eerst een experiment met vuurgarnalen doen (overleven ze het? Planten ze zich voort? Blijver er genoeg leven met de rest van het visbestand om een populatie in de bak te houden?). Als het met vuurgarnalen niet lukt, wijk ik uit naar amano's, maar ik vind een diersoort die zichzelf in mijn bak in stand houdt, wel zo leuk en de moeite van het proberen waard.
Ik heb iemand in de buurt gevonden die vuurgarnalen kweekt en voor een goedkoop bedrag aanbiedt. Nu vraag ik me alleen af met hoeveel ik moet starten? Op dit moment zitten er in de bak alleen nog wat slakken, dus ze hebben de komende tijd nog de bak voor zichzelf en geen vijanden.
Zou een groepje van een stuk of 10 genoeg zijn of vinden die elkaar niet meer terug in de bak? En als dat zo is, hoeveel moet ik er dan nemen?
 
Zou beginnen met 30 - 50 garnalen. 10 is voor die afmetingen wel heel summier en het zal ook langer duren voordat er een stabiele kolonie is opgebouwd.
10 kan wel maar dan zou ik een aardige tijd wachten met vissen toevoegen.
 
Hij adviseert ook een groep van toch tenminste 20 -30. Ik heb 30 'medium' grade red Sakura's met hem afgesproken, en de regenboogvissen duren hoe dan ook nog een redelijke tijd. Die ga ik bestellen bij de regenboogvereniging en dat zal wel ergens november worden.
Daarnaast wil ik dat de planten eerst goed aanslaan en wortelen, voor ik er de pseudocrenilabrussen bij zet.
 
Ik ben begonnen met ongeveer 30 vuurgarnalen op 200L er staan veel planten in het aquarium en alle vissen die er bij mij inzitten zijn eigenlijk wel een natuurlijke vijand van de vuurgarnalen. De garnalen zijn eigenlijk zo snel dat de vissen niet eens meer proberen om ze te pakken.
Nu zo'n 9 maanden verder heb ik 100derden mooie vuurgarnalen en er blijven er maar bij komen. Overal waar je kijkt zie je garnalen het is echt super leuk om die beestjes heel de dag bezig te zien.
 
Misschien is het raadzaam om te kijken of de garnalen of de nakomelingen niet via de uitvoer in je filter komen want dan moet je die telkens uitvissen.
 
Misschien is het raadzaam om te kijken of de garnalen of de nakomelingen niet via de uitvoer in je filter komen want dan moet je die telkens uitvissen.
Daar heb je helemaal gelijk in.
Afgelopen week heb ik hier nog zo'n 50 garnalen uit de filter gehaald. De ideale plaats om de garnalen veilig te laten opgroeien.
 
Daar heb je helemaal gelijk in.
Afgelopen week heb ik hier nog zo'n 50 garnalen uit de filter gehaald. De ideale plaats om de garnalen veilig te laten opgroeien.
Ja veel overleven daar wel maar ik denk dat een deel het ook niet zal overleven maar goed ik heb de garnalen veilig in een nano met sponsfiltertje.
 
Misschien is het raadzaam om te kijken of de garnalen of de nakomelingen niet via de uitvoer in je filter komen want dan moet je die telkens uitvissen.
Het is me niet helemaal duidelijk of je het nou tegen aquatlantis had of tegen mij, maar als het tegen mij was: zowel de skimmer als de instroom van het filter heb ik maatregelen voorzien om die garnalenproof te maken.
 
Ja nou meer in het algemeen denk ik maar goed dat je daar aan hebt gedacht.
 
Het is me niet helemaal duidelijk of je het nou tegen aquatlantis had of tegen mij, maar als het tegen mij was: zowel de skimmer als de instroom van het filter heb ik maatregelen voorzien om die garnalenproof te maken.
Ik zou de inlaat van de filter gewoon normaal laten. Als je het te fijnmazig maakt slipt het snel dicht en het grovere vuil gaat niet meer uit het aquarium.
Geloof me je filter wordt een ware kraamkamer.
Ik x in de 6a8 weken even de inhoud in een emmer doen en de sponzen ligt uitknijpen en dan een uurtje garnalen vissen suc6 gegarandeerd.
 
Heb al jaren deze mesh filter guards op de inlaat en nooit geen verstoppingen of garnalen in het filter gehad.
https://www.onlineaquariumspullen.n...mmtx-XzS3NPCnYVUyOuD9cMxM8Le8MknxPZaEWnDuRBBs

Sponzen etc verstoppen wel snel.
Ik heb ze ook geprobeerd maar bij mij gingen ze regelmatig dicht zitten. Zo zie je maar wat voor de een werkt werkt bij de ander niet het is dus echt uitproberen. Wel blijf ik van mening dat mijn garnalen kolonie zo gegroeid is mede door de baby garnalen die lekker op hun gemak kunnen in de filter kunnen uitgroeien tot mooie exemplaren
 
Paar foto's van hoe mooi ze geworden zijn.
Al zeg ik het zelf😅
20250907_112157.jpg
20250907_112208.jpg
20250907_112550.jpg
VideoCapture_20250907-112518.jpg
 
Mooi hoor!
 
Help Users

You haven't joined any rooms.

      You haven't joined any rooms.
      Terug
      Bovenaan