Met aangepaste verlichting voor de foto
![]()
Zomaar een foto….
Een flinke groei van de achtergrond planten in 10 dagen, planten op voorgrond worden wel wekelijks gesnoeid
Laatst bewerkt:
Met aangepaste verlichting voor de foto
![]()
Een flinke groei van de achtergrond planten in 10 dagen, planten op voorgrond worden wel wekelijks gesnoeid
![]()
De achtergrond planten Echi’s Bleheri's na 16 dagen wederom gesnoeid en 2 Echi’s Martii's verwijderd uit bak om dat het iets teveel was
![]()
- PO4 = 1
- NO3 = 10
![]()
![]()
Thxs,Prachtige kleurrijke bak heb je.
Ik kon toch niet wachten tot morgenvroeg omdat de droge tuin het voedingsrijke aquariumwater goed kan gebuiken.Voorgrond stengelplanten "gesnoeid " en gereed voor de 50% WW morgenvroeg.
Morgen voor het eerst Macro en Micro bemesting met “poeders” volgens….
![]()
Aangemaakt met “demi” (extra ontsmet water uit een luchtontvochtiger), in de Chihiros doseerfles (met maatstreepjes maar tot 450ml) past wel de aangemaakte 480ml
Ik heb geen reactor maar een diffusor maar ook 250l bak, toen de co2 bij mij niet meer naar beneden wilde, was dat inderdaad ook een flow issue.Heb dit keer niet de "karamische" filtermedia teruggeplaatst, de reactor is vrij groot voor een OASE 350T filter op een 246L bak dat de CO2 bellen niet richting bodem worden gestuwd, ze lossen bovenin volledig op, zelfs bij 240bpm.
Maar bij een reactor is het juist niet de bedoeling dat de CO2 bubbels naar beneden worden gestuwd.Ik heb geen reactor maar een diffusor maar ook 250l bak, toen de co2 bij mij niet meer naar beneden wilde, was dat inderdaad ook een flow issue.
overigens is Sera wel een zeer fragiel/kwetsbaar product.
Dit in tegenstelling tot veel andere (DIY) reactoren, zoals ik nu heb, bijzonder degelijk en op basis van een bestaande waterfilter.
https://www.aquanaturetec.com/aquarium-producten
Misschien is tetris een leuk spel voor jou. Als ik zo de kast bekijk😅 maar het staat er weer goed bij hoor!
Misschien is tetris een leuk spel voor jou. Als ik zo de kast bekijk😅 maar het staat er weer goed bij hoor!
Stopcontactenpalooza bij jou zeg haha! Maar de bak staat er fraai bij!
Ziet er allemaal heel netjes uit. Maar wat is de reden dat je twee magneetventielen hebt? Is dat als backup?Zelfs deze ruimte (plafond) linkerkastje wordt gebruikt om alles een plekje te geven, ik noem het een georganiseerde chaos en langleve nanotape van de action 🙂
Omdat ik ook twee PH-controllers heb (en dus ook twee PH-probes), momenteel* beiden een Milwaukee MC122.Maar wat is de reden dat je twee magneetventielen hebt? Is dat als backup?
Vandaag mijn DIY PH-controller (Node-Red) verhuisd van mijn QNAP-TS464-16GB naar een eenvoudige “low-cost” Home-Assistent-Green box.
Dit is de gehele setup die ik hiervoor nodig heb (kosten hooguit €200)
Bekijk bijlage 392942
- Home Assistent Green box https://www.home-assistant.io/green/
- Home assistent ZBT-2 Zigbee antenne https://www.home-assistant.io/connect/zbt-2/
- DIY PH-interface op basis van een ESP32 https://www.espressif.com/en/products/devkits/esp32-devkitc/overview en bijvoorbeeld deze PH-probe interface https://www.e-tinkers.com/2019/11/measure-ph-with-a-low-cost-arduino-ph-sensor-board/
- Slimme schakelaar (Zigbee) bijvoorbeeld https://www.philips-hue.com/nl-nl/p/hue-smart-plug/8719514342309
De PH-controller flow in Node-Red op de Home Assistent Green
Bekijk bijlage 392944
De controller dashboard
Bekijk bijlage 392945
Het kalibratie dashboard
Bekijk bijlage 392946
Geen spatje alg of wel?
Afgelopen week volledig kostenloos een nieuwe filterpot (onderdeel CO2-mixer/reactor) ontvangen, deze was na 2,5 jaar aan binnenzijde behoorlijk aangevreten en zelfs 1 a 2 mm dunner geworden, de oorzaak is nog in onderzoek.
Bekijk bijlage 397049
Bekijk bijlage 397045
Oude, duidelijke is te zien dan de passing waar de siliconen ring in ligt aan binnenzijde dunner is geworden en afbrokkelt.
Bekijk bijlage 397046
Nieuwe
Bekijk bijlage 397047
Heb dit keer niet de "karamische" filtermedia teruggeplaatst, de reactor is vrij groot voor een OASE 350T filter op een 246L bak dat de CO2 bellen niet richting bodem worden gestuwd, ze lossen bovenin volledig op, zelfs bij 240bpm.
Bekijk bijlage 397048
Bekijk de onderstaande video om te zien hoe je onze site als een web app op je startscherm installeert.
Opmerking: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.