Ik heb geen ervaring met deze nevelsystemen maar wel professionele ervaring met berekenen van pompsystemen en sproeikoppen in tanks.
Het grootste probleem dat ik hier zie opduiken is het ontbreken van volledige info en foutief vermelden/verwoorden van info.
Zo dreigt zelf uitzoeken en combineren van componenten een moeilijke tot onmogelijke opdracht te worden met veel kans op een miskopen.
Gezien de beperkte technische kennis van verkopers worden er ook nog wel eens copy-paste fouten gemaakt in het oplijsten van info of wordt een foto van een pomp voor meerdere artikels gebruikt (beiden lijken in dit geval correct).
Maar toch is het opletten met wat specificaties juist betekenen. Zo zie ik bij de booster sproeipomp 12 het onderstaande:
- capaciteit 1100ml/min : Op de pomp staat daarbij vermeld 'open flow', wat correct en duidelijker is want dit is het debiet dat de pomp kan geven wanneer er een open leiding aangesloten is. M.a.w. zonder dat er restrictie is door sproeikoppen. Wanneer er sproeikoppen aangesloten zijn, kan dit debiet makkelijk slechts de helft zijn. Om dit vooraf te kunnen bepalen heb je de pompcurve nodig die het verband geeft tussen druk en debiet. De enige andere oplossing is metingen uitvoeren in de praktijk. Gelukkig staat er in dit geval nog extra info op de pomp zelf (zie verder).
- druk 115 - 145 psi : Op de pomp staat duidelijker vermeld dat het om maximale druk gaat maar het is niet duidelijk waarom er twee waarden vermeld zijn. Onderstaande info doet sterk betwijfelen dat je de pomp binnen deze marges dient te gebruiken en geeft eerder aan deze marges (mogelijk zelfs de laagste) niet te overschrijden zijn om oververhitting van de motor te vermijden.
- debiet bij 0,5Mpa (72psi) = 650ml/min : Deze info is enkel te zien op de foto en is niet opgenomen in de lijst met specificaties. Erg jammer want deze waarde zegt eigenlijk het meest en geeft aan waarvoor deze pomp geschikt is. Op deze pomp kan je dus sproeiers aansluiten en instellen zodat je een debiet van 650ml/min bekomt. Elke sproeier zal dan watert krijgen met een druk van 72 psi. Zolang het totale debiet onveranderd blijft, zal die druk overal dezelfde zijn, ook als je de ene sproeier wat verder open draait en een andere meer sluit. De pomp zal ook nog goed functioneren bij wat hoger debiet (met lagere druk als gevolg) en wat lager debiet (met hogere druk als gevolg) wanneer je sproeikoppen respectievelijk verder opent of sluit. De uiterste limieten van 1100ml/min en 115 à 145 psi zijn echter in praktijk niet werkbaar.
M.b.t. de sproeikoppen die je gevonden had, vermeld je specificaties van 200-280ml/min en 30-120psi. Ik ga ervan uit dat dit het debiet is per sproeikop en niet voor alle 12 de sproeikoppen samen.
Met bovenstaande pomp zou je dan 3 sproeikoppen kunnen plaatsen. De pomp dient dan een debiet van 600-840ml/min te leveren met een minimale druk van 30 psi en dat lijkt mij nog goed te komen. (ruwe schatting: 3x200ml/min @ 60psi en 3x240ml/min @ 45psi).
Zou je slechts 2 sproeikoppen plaatsen, dan 'knijpen' de sproeiers het debiet naar 400-560ml/min en zal de druk hoger liggen (ruwe schatting: 500ml/min @75psi). Mogelijk heb je onder deze omstandige een fijnere verneveling.
Wat je hier wel kan doen is meerder pompen in parallel zetten en bv 5 sproeiers aan 2 pompen koppelen. Volg wel op dat toch niet één van beide pompen te warm wordt. De bouw en prestaties van dergelijke kleine pompen kunnen wel eens wat verschillen waardoor toch één pomp een groter deel van het werk voor zijn rekening zal nemen (en warm lopen).