Wat is er nieuw

All in one van Planted box

daan_1968

Well-known member
Lid geworden
15 maart 2026
Berichten
216
Leeftijd
55
Ik open een nieuw topic omdat ik anderen wil waarschuwen voor dit product. Dit product is populair maar ik heb een andere ervaring.
Afgelopen week heb ik 2x een kleine dosis toegevoegd waarna mijn vuurtetras sloom gedrag vertoonden. Schokkende bewegingen, niet zwommen maar stil hingen en op een gegeven moment zelfs met de kop naar beneden hingen. Waardes opgemeten voor de zekerheid en deze waren goed. Ook geen veranderingen hierin. Waterwissel gedaan, 2 dagen geen eten gegeven en na 48 uur was alles weer goed.
Omdat ik alleen maar goede reviews lees over het product dacht ik, ik probeer het nog 1x. Ik ging aan mezelf twijfelen (heb ik wel de juiste dosering gedaan, waren de visjes wel actief voor ik het goedje erin gooide etc) dus heb nu de helft van de helft van het dagelijks advies van ca 1-1,5 ml genomen, dwz 1 mini druppeltje gemengd met ca 100 ml aquriumwater om te zien wat er gebeurd. En ja hoor van drukke vrolijk zwemmende visjes weer naar sloom apatisch gedrag, kop naar beneden. Waar ik van de week nog twijfelde, was het verschil in gedrag echt zo groot of beeld ik het mij in, ben ik er nu zeker van dat dit product effect heeft op de vissen. De disclaimer dat dat niet zo is, wat bij de productomschrijving staat klopt niet!
Ik open dit topic omdat een disclaimer als deze en wat er beweerd wordt niet waar is en anderen te waarschuwen voor dit product.
 
2x een dosering verdeeld over 2 dagen natuurlijk. Niet op 1 dag. Zet dit er voor de zekerheid bij.
 
Ik zou zelf contact opnemen met Gilles van Planted Box ipv gelijk hier wat te posten.

Er zijn veel meer leden die dit product gebruiken, ik zelf ook, en heb nog nooit vreemd gedrag waargenomen bij mijn vissen.
 
Ik wilde een mail sturen naar de winkel waar ik het heb gekocht. Ik had niet eerder van gilles gehoord en zal morgen zoeken naar een contactadres.
Het is echt treurnis wat ik nu aantref hier.
 
Ik wilde een mail sturen naar de winkel waar ik het heb gekocht. Ik had niet eerder van gilles gehoord en zal morgen zoeken naar een contactadres.
Het is echt treurnis wat ik nu aantref hier.
gilles@planted-box.com

Niet rechtstreeks bij zijn site besteld dan?
 
Ja ik zou ze ook even hierover contacten. Wellicht nemen ze het heel serieus en kunnen ze er wat mee.
 
Mijn reactie is enkel en alleen bedoeld om jouw opgegeven getallen inzichtelijk te krijgen qua doseerhoeveelheid.

Het weekend begonnen met all in one. 57 liter = ca 6 ml all in one per week. Kleine 2 ml per dag, gemengd met ca 1 liter water en bij de uitstroom heel langzaam toegevoegd.
De aanbevolen AIO dosering was dus 6ml op een 57L bak,
Ik hou voor het gemak de bruto inhoud van jouw bak aan, netto zal deze lager liggen
Dat jij de eerste keer minder (2ml) hebt gedoseerd is nu effe niet relevant.
De aanbevolen concentratie is dan 6ml : 57000ml = 0.0001

1 mini druppeltje gemengd met ca 100 ml
Ik veronderstel dat een klein druppeltje gewoon een druppel is, daarom gebruiken we druppeltesten zodat de hoeveelheid constant is en er geen discussie is, uiteraard bepaalde ook de oppervlakte spanning van een vloeistof de grootte van een druppel.

20 druppels komen globaal overeen met 1ml, dus een druppel 0.05ml
De concentratie is dan 0.05ml : 100ml = 0.0005


In de laatste test is de aanbevolen concentratie AIO met een factor 5x overschreden.
 
Laatst bewerkt:
Nee dit klopt niet helemaal. Het is niet letterlijk 1 druppel, stom van mij want ik snap heel goed dat dit zo overkomt. Ik heb een klein maatbekertje gebruikt die je bij de apotheek krijgt en ben ver onder het streepje van 1 ml gebleven. Het maatbekertje komt overeen met de spuit uit de Colombo, dit had ik vorige week al getest want ik had hier iets over gelezen dat de maatbekers soms iets anders aangeven.

5 visjes zwemmen weer, 1 hangt er nog steeds bij.
 
Gisteren 2e vuurtetra uit de bak gehaald en apart gezet maar vanavond besloten tot euthanasie. Tot gisteravond ging het met de rest goed. Waren zoals ze altijd lekker druk bezig. Maar nu hangt nummer 3 op dezelfde plek als nummer 2 gisteren hing, bij de uitstroom, ook horizontaal. Maakt schokkende bewegingen. Is niet bleek. Wat is hier nou aan de hand? Gisteren nog druk aan het zwemmen nu gaat letterlijk de een na de ander. De all in one heb ik niet meer gebruikt. De guppen zijn druk en zelfs de enige bron tetra die nu zo jaar of 3 is zwemt nog rond. De garnalen gaan ook gewoon goed. Ook genoeg slakjes. Wat baal ik hiervan. Kan dit nog te maken hebben met de all in one of is dit al opgenomen?
 
Niet brontetra maar neontetra
 
Heb je nog contact gezocht met Gilles?


Wat baal ik hiervan. Kan dit nog te maken hebben met de all in one of is dit al opgenomen?
Ik neem aan dat als je de AIO verdenkt, je waterwissel op waterwissel hebt gedaan en ook over kool gefilterd hebt om wat het dan ook geweest moge zijn, uit je bak te krijgen?

Kun je andere oorzaken uitsluiten?

Een vis die een "tik" heeft gehad kan natuurlijk altijd overlijden door de naweeën.


Je hebt de waardes gemeten, waarmee als ik vragen mag? Welke waardes heb je gemeten en wat waren de resultaten?
 
Volgens mij is het onmogelijk dat de AIO de oorzaak is - nooit ooit problemen mee gehad. En zelfs als je een beetje over doseert dan zal dit meestal nog niet een massale sterfte veroorzaken. Er is duidelijk iets anders aan de hand en de garnalen bleven het goed doen??? Nee hier klopt iets niet met je gedachtengang en gevolgtrekkingen - de garnalen zijn de eerste die de brui eraan geven. Ik heb de tetra's ook altijd ervaren als zeer sterke vissen die wel tegen een stootje kunnen - en heb deze ook altijd in mijn aquariums gehad. Ben je zeker dat deze vissen niet een ziekte hebben? Daar zou ik eerder eerst aan denken.
 
Ik kan me persoonlijk ook niet voorstellen dat de AIO de oorzaak is van de problematiek met je vissen. Ik heb dan wat te veel gedoseerd van Complete maar dan nog dit niet meegemaakt zoals jij.

Misschien, zijn de vissen niet goed in quarantaine geweest na de reis naar de winkel? Dat is een gedachte waar ik aan denk.
 
Ben wel benieuwd over de uitkomst van je contact met Gilles van PLanted Box. Via welke winkel had je besteld trouwens?
 
Ik heb diverse keren een waterwissel gedaan van 15-20%. Geen zwarte kool gebruikt.
Gisteren een waterwissel gedaan na 22 uur en nu zwemmen de tetras weer volop. Vandaag gewerkt dus weet niet hoelang het na de WW beter ging en vanmorgen was het donker.

Andere oorzaken, ik zou niet weten wat. Geen nieuwe planten, geen andere dingen toegevoegd, niets gespoten in huis met een geur of iets, alleen de aio de afgelopen week, goed afgemeten met een maatbekertje.
Waardes met druppeltest zijn prima en niets aan veranderd. Staat ook in mijn andere topic.

De garnalen doen het hartstikke goed. Japonicas en vuurgarnaaltjes.
Vissen heb ik al een jaar of wat langer en vanuit het oude aquarium naar het nieuwe aquarium gegaan week of 3-4 geleden. Twee nieuwe toegevoegd ook week of 3 geleden en die zijn er nog.
Alles zwemt, loopt en poetst weer.
Nog geen mail gehad volgens mij. Zal het zo vragen als partner thuiskomt van werk.
Besteld via onlineaquariumwinkel, aquastore of zoiets we bestellen bij diverse winkels. Weet niet wat dit er toe doet maar zal dat ook navragen.
 
Na dit te hebben voorgelegd is het antwoord gekomen dat dit onmogelijk aan het product heeft kunnen liggen en wat de oorzaak dan wel is geweest zal onduidelijk blijven.
 
Help Users

You haven't joined any rooms.

    You haven't joined any rooms.
    Terug
    Bovenaan