Wat is er nieuw

40L bak van LeoK

  • Onderwerp starter Onderwerp starter LeoK
  • Startdatum Startdatum
L

LeoK

Guest
Goedemorgen,

Heb mijn 40 liter bakje gisteren opnieuw ingericht. Hij draaide ongeveer 10 maanden prima en de beplanting en visjes deden het goed (ook al is iets meer ruimte voor ze wel beter, leerde ik later pas).

Maar ik wilde echt iets heel anders uitproberen en na wat onderzoek is dit het geworden...

Bekijk media item 581
Bekijk media item 582
Hier de details van de opstelling...

Bak en onderdelen:
- SuperFish Home 40 Aquarium (47 x 25 x 42,5)
- Eheim Pickup 45 filter
- Eheim Jäger verwarming
- Colombo CO2 Advance set

Bodem:
- Dennerle Deponitmix prof 9 in 1
- Dennerle Nano garnalengrind Sulawesi, zwart (0,7 - 1,2mm)
- Wit aquarium zand

Planten:
- 4x Riccia mos (op de boom)
- 3x Monte Carlo
- 2x Anubias nana “petite”
- 1x Bolbitis heteroclita “difformis”
- 1x Hydrocotyle verticillata
en nog 1 die ik vergeten ben

Ik heb nog ruimte voor de achterwand en bekijk later nog of ik daar iets hogers wil planten. Eerst maar zien hoe dit eruit ziet als het volgroeid is.

De visjes zitten in een tijdelijk onderkomen voor de komende +/- 3 weken tot de bak is ingedraaid.

De boom heb ik gemaakt door 3 stukken spons op takken te lijmen. Het Riccia mos heb ik met naald en draad aan de spons genaaid. Over een week of 3 zou dit goed uitgegroeid moeten zijn, zodat je de draden en spons helemaal niet meer ziet.

Het Dennerle Nano garnalengrind voor de eerste keer gebruikt en dat werkt echt fantastisch. Ik was heel erg verbaasd hoe schoon dit fijne grind is. Vaak uitgespoeld met warm water, maar bij de eerste spoeling was het water al helemaal erg helder. Het witte aquariumzand heb ik wel 10 keer uitgespoeld en niet helemaal schoon gekregen.

Had 1 foutje gemaakt en voor het vullen met water had ik het kartonnen afscheiding tussen het witte en zwarte zand weg gehaald. Bij het vullen spoelde daarom wat zwart zand over het witte heen. Maar dit was met de stofzuiger na het vullen zo opgeruimd.
 
Erg leuk en vindingrijk gemaakt zo. Ik hoop alleen dat de verschillende bodems niet snel gaan mengen.
 
Bedankt allemaal!

De 2 bodems gescheiden houden zal werk met zich mee brengen.
Bij het vullen van de tank was er wat zwart zand over het witte gespoeld en dat had ik er wel zo uit met de stofzuiger.
Zal denk ik een vaste taak worden bij de 2 wekelijkse schoonmaakbeurt. Maar goed, dat vind ik altijd leuk om te doen.
 
Help Users

You haven't joined any rooms.

      You haven't joined any rooms.
      Terug
      Bovenaan