Wat is er nieuw

Heeft gechelateerde Calcium een positief effect.

  • Onderwerp starter Onderwerp starter Dirk Bazuin
  • Startdatum Startdatum
D

Dirk Bazuin

Guest
DHA - Aquarium claimt dat de toevoeging gechelateerde Calcium aan hun complete plantenvoeding een postief effect heeft op de planten.


"De + duid op de gechelateerde toevoeging aan het recept van Calcium. Normaal kan een plant het alleen via de wortelen opnemen maar met deze bemesting ook via de bladeren."

Ik vraag me af is dit zo?

Bron:
https://www.dha-aquarium.nl/a-46347...ster/gp-aquariumbemester-met-calcium-1000-ml/
 
Ik heb daar ok nog nooit van gehoord maar ja dat wil niet zeggen dat het niet kan kloppen.
 
Ik ben dan ook benieuwd of hier op het forum iemand er iets over kan melden.
 
Lijkt wel of iedereen commercieel gaat met zijn eigen gemaakte plantenvoeding.
 
Valt mij ook op dat er wel veel nieuwe "merken" opkomen maar ja of dat allemaal goed werkt is de vraag natuurlijk.
 
Een chelaat zorgt ervoor dat de eraan gekoppelde elementen beschikbaar blijven.

Ze zullen dus minder snel met elkaar gaan reageren. Dit is zeker van belang voor mensen die erg royaal met plantenvoeding zijn. Hierdoor kunnen niet gecheleerde elementen snel met elkaar reageren. En dus neerslaan.

Dit neerslaan zou eigenlijk ook niet zo erg zijn, want ook planten kunnen deze neergeslagen stoffen opnemen uit de bodem.
Alleen onze filtersystemen zullen de deeltjes eerder eruit filteren, dan dat ze neerslaan.

Het is complete flauwekul dat gecheleerde elementen makkelijker opneembaar zijn voor planten. Het kost de plant juist veel energie om het chelaat eraf te halen.

De kracht van het chelaat zit hem dan ook in het in oplossing houden van de elementen.

Bij lage doseringen is dit minder belangrijk. Omdat van alles minder in oplossing hoeft te blijven.

En omdat voeding in verhouding moet blijven. Antagonistisch teveel werkt tegen. Dus moet er weer extra veel van het ander bij.

Dan krijg je dus het effect dat het Calcium vanuit de GH niet meer voldoende is voor de planten. Of omdat er met onvoldoende aangehard osmose wordt gewerkt.

En om ervoor te zorgen dat dit extra Calcium zich niet met de GH gaat bemoeien en beschikbaar (in oplossing) moet blijven, zal dit zeer goed gecheleerd moeten zijn.

Omdat dit stevige chelaat weer extra moeilijk is voor de plant, zul je er dus weer extra veel van moeten toevoegen.

En dan kom je in een viskeuse (vicieuze) cirkel terecht.


/sarc on

En dan kom je op het gebied dat ook Kalium uit Kaliumnitraat niet meer voldoende is.
En dan heb je op den duur een zeewater plantenbak.

/sarc off
 
Valt mij ook op dat er wel veel nieuwe "merken" opkomen maar ja of dat allemaal goed werkt is de vraag natuurlijk.
Inderdaad was op de beurs ook wel een ding.
 
Dat is vast gebaseerd op het gegeven dat ze graag omzet willen maken:Dk;)k
 
Een kritsche lezer zou dan graag ook willen weten waar die claim op ge-baseerd is ..
Vandaar dus dit topic TOM
 
Help Users

You haven't joined any rooms.

    You haven't joined any rooms.
    Terug
    Bovenaan