De Dicrossus hebben een tijd apart gezeten. Inmiddels is er nog maar 1 vrouw over. (Ze waren al flink op leeftijd allemaal, groeiden krom, werden sloom).
Anyway, de combinatie tussen Dicrossus filamentosus en Mikrogeophagus ramirezi verliep vlekkenloos. Ondanks dat het beiden substraatleggers zijn. Daarom ook dat onderscheid tussen het platte en verticale oppervlak. Nesten op nog geen 40cm afstand van elkaar leverden geen enkel probleem op. Wel een fraai schouwspel.
Nu hebben we de Apistogramma agassizii en Mikrogeophagus ramirezi. Dat is nog even afwachten, want de agassizii zijn nog klein dus nog geen nestjes. De agassizii zijn wel de baasjes, maar dat kan met een nest van de ramirezi misschien zomaar veranderen.
Er is een forumlid geweest die had in een extreem volgeplante en volgebouwde meterbak een koppel M. ramirezi, een trio Apistogramma baenschi en een trio Dicrossus filamentosus. Niet dat ik dat zou aanraden, maar het kan wel goed gaan. Niet in de laatste plaats vanwege het combineren van de broedwijzen, denk ik.
~ Ivo