Volgens mij maakt het type schoonmaakmiddel om een lege bak schoon te maken niet zo veel uit. Als je daarna maar goed uit spoelt. En een tijdje wachten met het nemen van vissen. Planten zuiveren water ook. Bij het kiezen van schoonmaakmiddel wel letten op dat het de kit niet aan tast, maar voor 1x schoon maken valt dit wel mee denk ik.
En alg komt of verdwijnt afhankelijk van de omstandigheden in de bak tijdens het draaien, dus grondig ontsmetten van een lege bak is goed voor mooi schoon glas bij opstarten van de bak, maar voor het krijgen van alg maakt dit niet zo veel uit denk ik. Want alg komt of verdwijnt toch wel. Elke aquariumhouder heeft wel eens alg. Het bestrijden van alg tijdens het draaien van de bak lijkt mij effectiever, door de bak bij te sturen.
Als je waterstofperoxide toevoegt in de bak tijdens het draaien, dan zijn de planten, de bodem en het hout ook meteen ontsmet van sporen baardalg.
Zelf vind ik draadalg het hardnekkigste alg. Naar mijn idee komt dat wel van buiten de bak. Als je deze alg hebt gehad in de bak dan zou ik wel eerst goed grondig schoon maken.