Wat is er nieuw

'A touch of red II ' - Rio Jufaris - Stefan Akerboom

Stefan Akerboom

Well-known member
Lid geworden
8 mei 2020
Berichten
535
#0 Zelfde naam, ander jasje

Hallo allemaal,

Na een tijd afwezigheid, nou ja qua posts dan... ben ik recent weer ontwaakt op dit leuke forum. Mijn oude project ' A touch of red ' versie uno zal ik zeggen is compleet op de schop gegaan na een vijftal jaren gedraaid te hebben. Het casco is hetzelfde gebleven maar de inhoud heeft een grote make over gekregen. De laatste puntjes moeten nog op de I, maar ben al erg blij met het resultaat.



In het kort was ik al een tijd niet geheel tevreden meer met de bak en ja dan wil je wat anders. Even leek het erop dat ik een grotere bak ging nemen namelijk een 240 liter. Toen dacht ik ja maar heb deze bak pas 5 jaar en vond ik het een leuke uitdaging hier weer iets moois van te maken. Ik was al een tijdje geïnspireerd in biotopen en dan vooral de 'black water' varianten uit het Amazone gebied. Daar waar je ware kunstwerken met takken en hout kan maken zoals de natuur het bedoeld heeft. Dus na lang wikken en wegen, inlezen en het belangrijkste, het vrijkomen van tijd ging ik zo'n twee maanden geleden overstag. Ideaal was dat mijn oude bewoners Petitella bleheri (voorheen Hemigrammus bleheri) zich uitstekend lenen voor dit project. Vandaar dat ik de naam van het project zo gelaten heb en tevens van toepassing is op de roodbruine gloed van het water. 😊Goed hier laat ik het bij voor nu.

Aankomende periode zal ik in etappes alle specs, materialen, bewoners en achtergrond behandelen uiteraard met foto's en close ups.

Enfin.

PS: Link naar het oude project: A touch of red - Amazone style Rio180
 
#1 Het idee

In het eerste bericht had ik al kort vermeld hoe ik op het idee van een biotoop gerichte bak was gekomen. Ik ben van oorsprong een analist (tegenwoordig niet meer als beroep) maar kan altijd lang broedden op ideeën en dan alle opties helemaal uit gaan zitten pluizen. Filmpjes bekeken, sites bezocht en zelfs het boek Bleher's Biotopes aangeschaft (overigens erg mooi boek🙂). Ja, je bent een nerd of niet.

De valkuil hiervan is dat je teveel ideeën krijgt en er dus niks van de grond komt. Nu kan ik heel stoer zeggen dat ik binnen één maand de knoop had doorgehakt maar eerlijkheidshalve was dit al een jaar of twee in mijn hoofd geplant. Ik moet ook zeggen dat deze liefde wel moest groeien maar uiteindelijk ga je overstag en hoewel de finishing touch er nog overheen moet (meer botanicals op de bodem en een donkere achterwand) ben ik al meer dan tevreden met het huidige resultaat. Alleen m'n Hydrocleys nymphoides heeft het zwaar. De roodkoppen lijken het wel te waarderen en grappige is dat ik ze nu heel ander gedrag zie vertonen, maar dat is een verhaal voor een andere keer.

BB.jpg
 
#2 Technische specificaties

Techniek, misschien wel het saaiste gedeelte volgens sommigen. Afijn, ik kan hier een heel ingenieus verhaal gaan opzetten maar qua hardware is het niet zo spannend. Sterker nog, deze is zelf uitgekleed ten opzichte van de voorgaande setting. Wat zit er nog wel in? Interne filter (Bioflow M), originele verwarmingselement 200W, multilux verlichting (nature en colour) en een simpele thermometer. Bodemverwarming en Co2 systeem zijn eruit gegaan. Waarom? Dit achtte ik gewoonweg niet meer nodig.

Over de waterwaarden ga ik nu niet te veel vertellen echter heb ik nog wel steeds mijn osmose apparaat, wat een must is als je geen turf of andere technieken wilt gebruiken om meer naar zwartwaterwaarden te gaan. Oké ik heb voor als ik weg ben nog een voederapparaat.

Tot slot enkele dingen die ik nog wil uitlichten op dit gebied. In het filter heb ik net zoals in de vorige bak extra Cirax zitten onderin ,gevolgd door fijne sponzen, de grove en afgetopt met wat filterwatten. Waarschijnlijk behoor ik ook nog steeds tot de minderheid die het interne filter erin heeft laten zitten en hier eigenlijk wel fan van is. 🤭 De verlichting is zoals op de foto te zien, deels afgeschermd voor een mooier en natuurlijker effect. Niet heel boeiend allemaal maar dit was het voor nu weer.
 

Bijlagen

  • 20250728 licht.jpg
    20250728 licht.jpg
    292.8 KB · Weergaven: 16
Passende buisjes van grijze PVC. Ik had dit al in mindere mate in m'n vorige setup. De buisjes van ongeveer 5cm en zo kan ik dus ook schuiven door bepaalde gebieden, bijvoorbeeld waar planten zijn wat meer licht te geven.
 
Help Users

You haven't joined any rooms.

      You haven't joined any rooms.
      Terug
      Bovenaan