Overdag nemen planten co2 op en geven zuurstof af en in de nacht scheiden ze wat co2 af maar dat zal denk ik van heel weinig invloed hebben op de ph.
Ook bij een lagere ph kun je net zo makkelijk algen krijgen als er ergens tekorten zijn in de voeding voor de planten.
Alle micros, macro's, co2 en licht hebben invloed op planten en dus indirect/direct ook op alg. Plantjes happy, algjes minder happy..Jaa dat dacht ik ook ja! Het stond op internet als of het een grote oplossing was, maar het had ook betrekking tot 1 of ander middeltje, het zou in dat geval een mooie bijkomstigheid zijn. Zijn er buiten kh gh fosfaat en misschien ijzer en coper nog andere stofjes die een rol kunnen spelen in de balans tussen algen en plantengroei? Dan weet ik dat voor de toekomst 😄
Algen ontstaan door tekorten t.o.v. de aangeboden licht instelling die weer bepaalt wordt door je plantenkeuze.Alle micros, macro's, co2 en licht hebben invloed op planten en dus indirect/direct ook op alg. Plantjes happy, algjes minder happy..
Dat zeg ik toch ook.. alleen anders verwoordAlgen ontstaan door tekorten t.o.v. de aangeboden licht instelling die weer bepaalt wordt door je plantenkeuze.
Bekijk bijlage 349465
Nee, want daar miste m.i. iets belangrijks. Namelijk de volgorde van die invloed die elk deel kan hebben. En juist die volgorde wordt te vaak vergeten waardoor problemen niet opgelost kunnen worden.Dat zeg ik toch ook.. alleen anders verwoord
Nee, want daar miste m.i. iets belangrijks. Namelijk de volgorde van die invloed die elk deel kan hebben. En juist die volgorde wordt te vaak vergeten waardoor problemen niet opgelost kunnen worden.
Mijn opmerking was daarom geen verbetering, wel een aanvulling.
Even een foto van mijn lichtschema.Maar heb ik dan genoeg aan 8 daglicht uren of toch misschien naar 9 uur want ik zit ook met mijn fase-in tijd of moet ik dit niet mee berekenen
Ik denk zelf meer dat de algen de kop opsteken als er een tekort is van een bepaalde voedingsstof. Met de EI doseer je ook flink teveel maar dan hebben algen in theorie dus ook veel voeding maar daardoor ontstaan ze echt niet. Het zijn juist tekorten die algen laten ontstaan. Anders zou je dus algen krijgen in een bak met veel voeding en dat is niet het geval.waardoor de algen sneller de kans krijgen de overige voedingsstoffen die de planten niet verwerken door een tekortkoming te verwerken
Als aanvulling, algen kunnen ontstaan als gezegd door tekorten maar NIET door teveel voeding. Mensen die werken met de EI methode werken altijd met een vorm van overvoeding en weten dat dit niet tot alg vorming leidt.Ben het eens met je! Bedankt voor de informatie jullie allemaal! Ik had inderdaad gelezen dat als je planten stoffen te kort komen, ze minder hard groeien, waardoor de algen sneller de kans krijgen de overige voedingsstoffen die de planten niet verwerken door een tekortkoming te verwerken
En aan de andere kant kan je ook weer een situatie creeren waarin de algen weer voordeel aan zou hebben door teveel van het goeie te hebben. De afbeelding spreekt eigenlijk voorzich 😄
Met aan bijde dingen kan je dus werken tegen de algengroei. plantengroei bevorderen en algengroei verminderen zijn 2 verschillende dingen maar allebij goeie oplossingen. Als ik het zo goed begrijp. Anders word het zo dweilen met de kraan open en wij vullen onze tank ook niet eerst voor we hm leeg maken he 😁
Een goede richtlijn blijkt zo'n 8 uur licht op de door plantenkeuze gewenste sterkte. Dit is exclusief eventuele dimtijden.Even een foto van mijn lichtschema.
Het licht sprint op om 8u30 en gaat uit om 23u30.
Bij mij is er wel een zonsopgang en zonsondergang van telkens 5 uur zodat mijn licht 5u op vol staat.
Bij mij staat de verlichting wel max op 15% omdat ik met gemakkelijke planten zit die niet zoveel licht nodig hebben.
Ik ben wel geen lichtspecialist dus er zal waarschijnlijk nog wat aangepast moeten worden in de kleuren maar over de tijden ben ik wel tevreden en zal ik zo houden ook denk.
Heel juist!Ik denk zelf meer dat de algen de kop opsteken als er een tekort is van een bepaalde voedingsstof. Met de EI doseer je ook flink teveel maar dan hebben algen in theorie dus ook veel voeding maar daardoor ontstaan ze echt niet. Het zijn juist tekorten die algen laten ontstaan. Anders zou je dus algen krijgen in een bak met veel voeding en dat is niet het geval.
Ohw zo! Dat verklaart weer wat, thanksNee, want daar miste m.i. iets belangrijks. Namelijk de volgorde van die invloed die elk deel kan hebben. En juist die volgorde wordt te vaak vergeten waardoor problemen niet opgelost kunnen worden.
Mijn opmerking was daarom geen verbetering, wel een aanvulling.
Bekijk de onderstaande video om te zien hoe je onze site als een web app op je startscherm installeert.
Opmerking: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.