Wat is er nieuw

Goeden Dag Topic

Avond zo het is weekend......was vanmorgen glibberen op de fiets naar het werk niet van de sneeuw maar van opgevroren meuk.
Sneeuw is zo goed als weg, laat voorjaar maar beginnen ! 😎
 
Moge Henny.

Hier is het nu -8 en straks -10 en dan zeggen we vaarwel koning winter. Morgen dooit het al een dan gaat de temp de komende dagen rond de 6-7 graden worden met af en toe een bui dus prima te doen.
We hebben genoeg ellende gehad van de sneeuw nu.
 
Goeiemorgen lezers,

Hier in Almelo is de laagste temperatuur over de afgelopen 30 dagen aangetikt, nu -6.5 graden (iets kouder op de kerstdagen)

IMG_0746.jpeg
 
Helaas wel ja. Vorstperiode is juist gezond voor de natuur en mensen. Beetje weerstand opbouwen.
Ja die mensen die hun been of arm breken hebben gewoon pech moet je maar denken en degene die dagen het huis niet uit hebben gekund of gedurfd ook :DD :DD
Nee het is mooi om te zien maar geeft veel ellende en schade dus laat maar lekker wegblijven. Morgenvroeg hier alweer code oranje met kans op ijzel maar dan komt in de loop van de morgen de dooi en de komende 14 dgn geen vorst meer.

Daarbij doet wat vorst weinig met bacterien en dat is een heel lang achterhaalde fabel. Dat weet zelfs AI te melden:
Nee, vorst is niet goed tegen bacteriën
; het remt hun groei door ze in een soort winterslaap te brengen (onder 0°C), maar doodt ze niet, en sommige kou-liefhebbende bacteriën overleven juist goed in koude
 
Gelijk weer uitgaan van dat mensen vallen en alles breken is het uiterste wel weer. Ik heb het over mooi rustig winterweer met wat vorst.. en wat ai betreft… zo ken ik er ook wel eentje…

Voordelen van Winterweer:
  • Versterkt het immuunsysteem: Koude buitenlucht verhoogt je weerstand en virussen verspreiden zich minder makkelijk dan binnen.
  • Stimuleert de bloedsomloop: Je lichaam werkt harder om warm te blijven, wat de bloedsomloop en zuurstoftoevoer naar je organen verbetert.
  • Verbetert stemming: Daglicht (ook op bewolkte dagen) helpt bij de aanmaak van serotonine (gelukshormoon).
  • Verhoogt energie: Buiten bewegen verbrandt meer calorieën en geeft een energieboost.
  • Scherpere focus: Koele omgevingen kunnen de productiviteit en concentratie verbeteren.
 
Gelijk weer uitgaan van dat mensen vallen en alles breken is het uiterste wel weer
Nou ik had het al eerder gelezen maar hier kun je lezen dat het flink drukker was op de SEH met breuken en dergelijke en dan nog maar niet gesproken over de mensen die met gladheid er niet uit kunnen of niet durven.
Maar goed het is bekend dat het winters weer zoals we nu hadden voor veel ellende zoals schade en breuken leidt.

https://wnl.tv/2026/01/05/flinke-drukte-in-sommige-ziekenhuizen-door-winterweer
 
Help Users

You haven't joined any rooms.

      You haven't joined any rooms.
      Terug
      Bovenaan